کد خبر: 1314415 A

با حضور مسئولان ایرانی و بین المللی؛

پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر در مشهد رونمایی شد

مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد گفت: به مناسبت روز دهم دی ماه، با حضور سرکنسول و نمایندگان کشورهای افغانستان، پاکستان و عراق از پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر رونمایی شد.

پایگاه اینترنتی ۴ زبانه جهانشهر در مشهد رونمایی شد

به گزارش ایلنا از مشهد، سید ناصر نعمتی با بیان این خبر، اظهار کرد: جهانشهر برکت و کرامت شعار دوره ششم مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر مشهد است و مرکز اطلاع‌رسانی و اموربین‌الملل شهرداری تلاش کرده است یکی از زمینه‌های تحقق آن را فراهم کند.

وی ادامه داد: فراهم آوردن بستر به‌ اشتراک‌گذاری اخبار و اطلاعات شهری با خواهرخوانده‌های مشهد و سایر شهرهای جهانی، گسترش و توسعه ارتباطات بین‌المللی شهر مشهد، تقویت جریان تولید محتوا به زبان‌های مختلف برای مشهد از اهداف مهم راه‌اندازی این پایگاه اینترنتی است.

مدیر مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل شهرداری مشهد اضافه کرد: در همین راستا پایگاه اینترنتی جهانشهر به آدرس news.mashhad.ir اخبار و محتوای خود را به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و روسی منتشر خواهد کرد که امروز به مناسبت روز دهم دی ماه فعالیت رسمی خود را آغاز می‌کند.

نعمتی افزود: معرفی شهر مشهد به زائران به زبان‌های مختلف و دسترسی بهتر آنان به اطلاعات مورد نیازشان از این شهر یکی از دیگر اهداف این پایگاه اینترنتی است.

وی تاکید کرد: تجربه‌های موفق مدیریت شهری در شهرهای مختلف جهان، کلان شهرهای ایران و تجربیات موفق پروژه‌های شهری مشهد در آینده به این پایگاه افزوده خواهد شد و در کنار آن‌ها درگاهی برای اتصال به تور مجازی شهرها پیش‌بینی شده است.

محمد بهشتی‌منفرد، رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور نیز، در مراسم رونمایی از پایگاه اینترنتی ۴زبانه جهان‌شهر گفت: از زمان حضور آقای ارجائی در سمت شهردار مشهد فعالیت‌های شهر در عرصه دیپلماتیک بیشتر از گذشته شده است.

وی افزود: نقد عملکرد مدیریت قبل نیست، اما رویکرد جدیدی که در ارتباط با جهان شاهد هستیم و حضور هیئت‌های دیپلماتیک در شهرداری و دیدار با شهردار بیانگر این است که این نگاه روزبه‌روز در حال توسعه است.

بهشتی اظهار داشت: ما به عنوان دفتر نمایندگی وزارت خارجه در استان آمادگی داریم ارتباطات دیپلماتیک شهرداری را با کشورهای مختلف را برقرار کنیم. 

رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در شمال و شرق کشور ادامه داد: در آینده نزدیک نمایشگاه اختصاصی ایران در ترکمنستان را داریم که از شهردار مشهد می‌خواهیم افرادی از شهرداری در این رویداد شرکت داشته باشند.

انتهای پیام/
امور بین الملل دی ماه شهرداری عراق مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر