کد خبر: 404402 A

استاندار خراسان جنوبی مطرح کرد:

ایلنا: استاندار خراسان جنوبی گفت: نگاه رئیس جمهور در سه سال اخیر به شوراها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها، نگاه حمایتی و توانمندکردن آنها بوده است چرا که اعتقاد داریم احصاء مشکلات و اولویت‌بندی نیازها توسط مسئولان محلی و بدنه مردمی بهتر به انجام می‌رسد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید علی اکبر پرویزی، هزینه کرد بهینه و مطلوب اعتبارات در سطح دهیاری‌ها و شهرداری‌ها را مورد تاکید قرار داد افزود: اولویت هزینه کرد با پروژه‌هایی است که با صرف اعتبارات اندک تعداد زیادی از افراد از آن منتفع می‌شوند.

وی ارتقاء سطح آموزشی در دهیاری‌ها و شهرداری‌ها را مورد تاکید قرار داد و افزود: بهسازی محیط روستایی از طریق احصاء مشکلات ضروری و فوری باید به عنوان یک اصل مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه آماده هرگونه کمک و مساعدت به دهیاری‌ها و شهرداری‌ها هستیم، گفت: دستگاه‌هایی اجرایی باید نسبت به پرداخت مطالبات شهرداری‌ها در اسرع وقت اقدام لازم را صورت دهند.

وی به خشکسالی‌های چندین ساله در استان و شهرستان سرایان اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که برای کشاورزان و دامداران ایجاد شده، تقویت صنایع دستی روستایی و نیز حمایت از صنعت گردشگری به عنوان دو موضوع بسیار مهم می‌بایست در اولویت کاری مسئولان و مدیران قرار گیرد.

وی گفت: هدف از قانونگذاری، تسهیل کار مردم وتسریع در انجام درخواست آنها است، از این رو کارکنان دستگاه‌ها باید نهایت تلاش خود را به خرج دهند تا بتوان از مجرای قانون به نفع مردم بهترین استفاده و بهره برداری را به انجام رساند.

وی تقویت شرکت‌های تعاونی روستایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید تلاش کنیم تا ضمن ایجاد منابع درآمدی پایدار در روستاها در جهت تثبیت جمعیت و جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها اقدامات لازم و مناسب صورت گیرد.

شوراهای شهر و روستا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر