خبرگزاری کار ایران

بر اساس آمار مرکز تحقیقات پزشکی قانونی محاسبه شد:

مرگ روزانه ۶ کارگر در حوادثکار طی ۹ ماه اخیر

asdasd
کد خبر : ۱۴۰۵۹۶

چکیده: رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای ۹ ماه(بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین ۵/۷ کارگر بر اثر حوادثحین کار جان می‌بازند.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی امروز اعلام کرد که در ۹ ماهه گذشته یکهزار و ۵۵۹ نفر بر اثر حوادثناشی از کار در کشور جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایلنا، رقم اعلام شده توسط این مقام مسئول در پزشکی قانونی را در صورتی که در روزهای ۹ ماه(بدون کسر روزهای تعطیل) تقسیم کنیم متوجه می‌شویم روزانه به طور میانگین ۵/۷ کارگر بر اثر حوادثحین کار جان می‌بازند.

«محمود خدادوست» رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی نیز امروز به خبرگزاری رسمی دولت گفته است که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد متوفیان حوادثکار یکهزار و ۳۸۰ نفر بود، ۱۳ درصد افزایش یافته است.

او افزود: از کل تلفات حوادثکار در این مدت یکهزار و ۵۳۹ نفر مرد و ۲۰ نفر زن بودند این در حالیست که تعداد مردان فوت شده در حوادثکار در مدت مشابه سال قبل یکهزار و ۳۶۲ نفر و تعداد زنان ۱۸ نفر بوده است.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی قانونی ادامه داد: همچنین در این مدت استان‌های تهران با ۳۶۰ نفر، خراسان رضوی با ۱۲۵ نفر و فارس با ۹۷ نفر بیشترین و استان‌های ایلام و خراسان جنوبی هر کدام با هشت فوتی و کهگیلویه و بویراحمد با ۱۱ فوتی به ترتیب کمترین آمار تلفات ناشی حوادثکار را داشته‌اند.

وی افزود: سقوط از بلندی، برخورد جسم سخت و برق گرفتگی از عمده‌ترین دلایل مرگ در حوادثکار هستند که در ۹ ماهه امسال به ترتیب ۷۵۷،۲۹۳ و ۲۵۴ مورد از کل متوفیان حوادثکار را به خود اختصاص می‌دهند.

خدادوست توضیح داد: در آذر ماه نیز آمار تلفات حوادثکار روند افزایشی داشت به نحویکه آمار تلفات حوادثکار با ۱/۷ درصد افزایش به ۱۷۶ مورد رسید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز