کد خبر: 236806 A

از کل تلفات مسمومیت با گاز ۱۸۵ نفر مرد و ۶۲ نفر زن بودند، این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۱۹۲ مرد و ۹۵ زن بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان خود را از دست داده بودند.

۲۴۷ نفر از فروردین تا آبان سال جاری بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان باخته‌اند، که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات گازگرفتگی ۲۸۷ نفر بود، ۱۳.۹ درصد کاهش یافته است.

به گزارش ایلنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، در بازه زمانی مذکور از کل تلفات مسمومیت با گاز ۱۸۵ نفر مرد و ۶۲ نفر زن بودند، این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل ۱۹۲ مرد و ۹۵ زن بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در کشور جان خود را از دست داده بودند.

براساس این گزارش، در این مدت استان های تهران با ۵۴، البرز با ۲۲ و اصفهان با ۱۸ فوتی به ترتیب بیشترین آمار مرگ ناشی از مسمومیت با گاز را داشته اند و آمار تلفات گازگرفتگی در این استان ها در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۳ کاهش در تهران، ۴.۸ افزایش در استان البرز و ۱۲.۵ درصد افزایش در اصفهان داشته است.

همچنین در مهر و آبان امسال آمار تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن روند کاهشی داشته، بنحویکه این آمار در مهر ماه با کاهش ۱۰ درصدی و در آبان ماه با کاهش ۱۶.۲ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل مواجه بود.

فصل زمستان اوج آمار مسمومیت با گاز منوکسیدکربن

براساس آمارهای موجود، میزان تلفات مسمومیت با گاز منوکسیدکربن عمدتا در فصل زمستان افزایش می باید، بر این اساس در سال گذشته حدود نیمی از تلفات گازگرفتگی فقط مربوط به فصل زمستان بوده بنحویکه از ۸۲۸ فوتی مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در سال گذشته، ۴۱۸ نفر فقط در فصل زمستان جان باخته اند، و بیشترین تلفات در سال گذشته به ترتیب با ۱۵۴ و ۱۵۳ فوتی در ماه های دی و بهمن گزارش شده است.

در ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۳ - ۱۳۹۲) هشت هزار و ۴۴۷ نفر از هموطنان به علت مرگ های ناشی از مسمومیت با گاز منوکسیدکربن جان خود را از دست داده اند.

در همین بازه زمانی(۱۰ سال گذشته) سال ۱۳۸۶ با یکهزار و ۲۴ نفر، بیشترین تعداد وقوع مرگ های ناشی از گازگرفتگی را داشته است.

استان البرز اصفهان زمستان گاز مرگ سال اثر تلفات مسمومیت منوکسیدکربن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر