کد خبر: 236732 A

مدیرعامل ستاد دیه کشور:

سه هزار و ۷۱۶ زندانی جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری با جمع بدهی ۴۶۵ میلیارد تومان در نیمه اول سال ۹۲ آزاد شده و به خانه های خود برگشتند.

مدیرعامل ستاد دیه کشور گفت: متاسفانه آمار زندانیان حوادثکارگاهی و محکومیت‌های مالی رو به افزایش است.

به گزارش ایلنا، اسدالله جولایی روز یکشنبه در نشست خبری خود با ارایه آمار نیمه اول سال ۹۳ و مقایسه آن با سال ۹۲ افزود: دوهزار و ۸۶۱ نفر با جمع بدهی ۲۴۰ میلیارد تومان و گذشت ۱۱۰ میلیارد تومانی از طلبکاران در نیمه نخست سال ۹۳ آزاد شدند.

وی ادامه داد: سه هزار و ۷۱۶ زندانی جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری با جمع بدهی ۴۶۵ میلیارد تومان در نیمه اول سال ۹۲ آزاد شده و به خانه های خود برگشتند.

مدیر عامل ستاد دیه کشور از اعلام آمادگی این ستاد برای کمک به آزادی هشت هزار و ۵۳۳ زندانی جرایم غیرعمد خبر داد و گفت: یکهزار و ۷۹ نفر در اثر تصادفات رانندگی، چهار هزار و ۷۵۰ نفربر اثر بدهکاری مالی، یکهزار و ۷۴۵ نفر بدهکاران مهریه زیر ۱۱۰ سکه، ۶۷۹ نفر بدهکاران نفقه و ۲۸۰ نفر زندانی به خاطر حوادثکارگاهی و شبه عمد در زندان به سر می برند که برای آزادی آنها ۴۳۰ میلیارد تومان نیاز است.

به گفته وی بیشترین آمار زندانیان جرایم غیرعمد به استان تهران با یکهزار و ۱۱۳ نفر و کمترین به استان سیستان و بلوچستان با ۹۸ نفر اختصاص دارد.

وی یادآور شد: ۸۵ هزار نفر زندانی جرایم غیر عمد و غیر کلاهبرداری از سال ۶۹ تا کنون آزاد شده‌اند که خوشبختانه آمار زندانی تصادفی رو به کاهش و متاسفانه آمار زندانیان حوادثکارگاهی و محکومیت های مالی رو به افزایش است.

جولایی با بیان اینکه روند ورودی تصادفات رانندگی بعد از اجرایی شدن قانون بیمه شخص ثالثبا شیب ملایم انجام می شود گفت: اما متاسفانه روند ورودی مددجویان مالی با شیب تند مسیر خود را طی می کند.

مدیر عامل ستاد دیه کشور از آزادی پنج هزار زندانی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبردار در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: ۴۸۰ نفر از این تعداد مرد و ۲۰۰ نفر زن بوده اند و ۲۹۰ میلیارد تومان به ذی نفعان پرداخت شد.

وی ادامه داد: برای آزادی این افراد به ۵۲۰ میلیارد تومان پول نیاز بود که با رایزنی های انجام شده با ذی نفعان موفق به اخذ گذشت به مبلغ ۲۳۰ میلیارد شده و در نهایت ۲۹۰ میلیارد تومان به آنها پرداخت شد.

جولایی با بیان اینکه ۶۱ هزار و ۸۳۶ زندانی جرایم غیرعمد و غیرکلاهبرداری تا پایان سال ۹۲ آزاد شده اند، گفت: دو هزار و ۸۷۸ میلیارد تومان برای آزادی آنها باید به ذی نفعان پرداخت می شد که همکاران توانستند یکهزار و ۵۲۹ میلیارد تومان را از اولیای دم و طلبکاران گذشت بگیرند.

به گفته وی هفت هزار و ۷۳۵ نفر از هموطنان نیازمند در زندانهای کشور با مبلغ بدهی ۸۳۰ میلیارد تومان و اخذ گذشت ۵۳۵ میلیارد تومان آزاد شده اند.

جولایی با اشاره به آمار نیمه نخست سال ۹۲ ادامه داد: سه هزار و ۷۱۶ نفر با مبلغ بدهی ۴۶۵ میلیارد تومان در نیمه نخست سال ۹۲ از زندانهای کشور آزاد شده اند که این آمار در نیمه نخست امسال دو هزار و ۸۶۱ نفر و با جمع بدهی ۲۴۰ میلیارد تومان بود.

مدیرعامل ستاد دیه کشور استانهای ایلام، با ۱۴ زندانی و خراسان جنوبی با ۱۷ زندانی را کمترین استانهای با زندانی مهریه دانست و گفت: استانهای تهران، خراسان رضوی و فارس بیشترین آمار زندانیان تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده اند.

استان تهران استان سیستان و بلوچستان پول تصادفات رانندگی خراسان جنوبی خراسان رضوی دیه زندان قانون مهریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر