کد خبر: 212959 A

تمامی اجساد شهدا در وضعیت نسبتا سالم کشف شدند / تیمی برای بررسی صحنه به محل اعزام شده و جزییات بیشتر در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: مرزها شایسته توجه و سرمایه‌گذاری بیشتری هستند و تهدیدات پیرامون آن، تهدیداتی جدی است.

به گزارش ایلنا، سردار اسماعیل احمدی‌مقدم در حاشیه همایش طلایه‌داران ترافیک در خصوص جزییات سقوط هواپیمای نیروی انتظامی، گفت: هواپیمای دو موتوره متعلق به نیروی انتظامی در ساعت ۱۷:۴۵ از تهران عازم زاهدان شد که در حوالی ساعت ۲۱ این حادثه برایش رخ داد.

وی با بیان اینکه این هواپیما حامل گروهی از کارشناسان نیروی انتظامی بود که برای نظارت به منطقه سیستان وبلوچستان می‌رفتند، خاطرنشان کرد: در حوالی ساعت ۲۱ ابتدا هواپیما از رادار گم شد و صبح امروز در ارزیابی‌ها و پایش‌های محلی لاشه هواپیما پیدا شد.

فرمانده ناجا با بیان اینکه به نظر می‌رسد خلبان قصد فرود اضطراری در منطقه را داشته، افزود: این مدل از هواپیما دارای بال‌های پهن است و در صورت نقض موتور نیز تا مدت‌ها می‌تواند به پرواز ادامه دهد. خلبان نیز زمین همواری را برای فرود انتخاب کرده بوده اما احتمالا به دلیل تاریکی شب این حادثه رخ داده است.

وی با بیان اینکه تمامی اجساد شهدا در وضعیت نسبتا سالم کشف شدند، افزود: تیمی برای بررسی صحنه به محل اعزام شده و جزییات بیشتر در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

احمدی‌مقدم درباره سرنشینان این هواپیما نیز توضیح داد: دو خلبان و یک مسئول فنی پرواز به همراه ۴ نفر از کارشناسان نیروی انتظامی در این هواپیما بودند که سرپرستی تیم کارشناسان را سردار صادقی معاون ایمنی و بازرسی نیروی انتظامی برعهده داشت.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص وضعیت مرزها و تحرکات این حوزه تاکید کرد: مرزها شایسته توجه و سرمایه‌گذاری بیشتری هستند و تهدیدات پیرامون آن، تهدیداتی جدی است.

احمدی‌مقدم با اشاره به وضعیت مرزهای ترکیه، افغانستان، پاکستان، و… خاطرنشان کرد: گروه‌های تروریستی آزادی عمل دارند و دولت‌ها یا توان مقابله با آنان را ندارند یا ابتکار عملی در این خصوص ندارند مخصوصا در پاکستان که تروریست‌ها آزادی عمل داشته‌اند.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته چنین اقدامات تروریستی در شمال سیستان و بلوچستان رخ می‌داد، افزود: اما در حال حاضر این عملیات به سمت مناطقی رفته که انسداد در آن وجود ندارد لذا باید به این موضوغ توجه کرد.

اسماعیل احمدی مقدم افغانستان ترافیک ترکیه دولت سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان گروه های تروریستی معاون نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر