کد خبر: 187492 A

فرمانده ناجا در دیدار با علما و ریش‌سفیدان این استان:

(داعش) اساساً نه تنها به دنبال احقاق حق قوم و مذهب خاصی نیستند بلکه با افراطی‌گری و دست زدن به جنایت هولناک و غیر انسانی در پی ایجاد تفرقه و سوء استفاده از موقعیت به نفع صهیونیست‌ها و برخی کشورهای غربی هستند.

فرمانده ناجا تاکید کرد:
عزم جدی نیروی انتظامی جهت رونق و آبادانی مرزهای سیستان و بلوچستان / استکبار جهانی به دنبال تخریب چهره رحمانی اسلام است

فرمانده نیروی انتظامی در نشستی با مسئولان، علماء و روحانیون اهل تشیع و تسنن و ریش سفیدان جنوب سیستان و بلوچستان از عزم جدی این نیرو برای رونق و آبادانی مرزهای استان خبر داد و گفت: باید بتوانیم از ظرفیت‌های موجود برای توسعه زیر ساخت‌ها، رونق اقتصادی و ارتقاء معیشت مردم استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه رسمی پلیس، «اسماعیل احمدی مقدم» در ستاد هنگ مرزی جکیگور در نشستی که با حضور مسئولان اجرایی استان، فرماندهان نیروهای مسلح، علماء و روحانیون اهل تشیع و تسنن و ریش سفیدان جنوب استان برگزار شده بود، شرکت کرد.
فرمانده نیروی انتظامی با ابراز خرسندی از حضور در جمع مرزداران و مرزنشینان سیستان وبلوچستان، زندگی و خدمت در مرزهای استان را نوعی فرصت برای تقرب بیشتر به درگاه پروردگار دانست.
سردار احمدی مقدم با اشاره به ناامنی‌های موجود در برخی از کشورهای منطقه، «بی‌تقوایی» را ریشه و علت وقوع این فتنه‌ها عنوان و خاطرنشان کرد: هدف استکبار جهانی از جنایت، ایجاد نزاع، درگیری و ناامنی در کشورهای مسلمان و تخریب چهره رحمانی اسلام است؛ این‌ها اساساً نه تنها به دنبال احقاق حق قوم و مذهب خاصی نیستند بلکه با افراطی‌گری و دست زدن به جنایت هولناک و غیر انسانی در پی ایجاد تفرقه و سوء استفاده از موقعیت به نفع صهیونیست‌ها و برخی کشورهای غربی هستند.
فرمانده ناجا با بیان اینکه اسلام، دین رحمت، پیشرفت، آبادانی و رشد است نه دین خشونت، تصریح کرد: متاسفانه به اسم اسلام، جنایات بسیاری رخ می‌دهد، بزرگ‌ترین ظلم تکفیری‌ها، ابتدا در حق اسلام و سپس در حق اهل سنت می‌باشد؛ در چنین شرایطی اسرائیل به خود اجازه می‌دهد که به غزه و کرانه باختری حمله کرده و چنین جنایت وحشیانه‌ای را مرتکب شود.
وی خاطر نشان کرد: دشمنان تلاش می‌کنند برای ناامن کردن جمهوری اسلامی ایران که به عنوان «ام القرای» اسلام محسوب می‌شود، با یکدیگر همکاری کنند اما در سایه هوشیاری و بصیرت مردم، علماء، نیروهای امنیتی و مرزبانان، آن‌ها در این زمینه هیچ توفیقی نداشته‌اند و نخواهند داشت.
مقدم، امنیت را زیربنای توسعه و شکوفایی هر کشور دانست و از عزم جدی نیروی انتظامی برای رونق و آبادانی مرزهای سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: این استان دارای فرصت‌های اقتصادی بزرگی است و باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم از این ظرفیت‌های بزرگ برای توسعه زیر ساخت‌ها، رونق اقتصادی و ارتقاء معیشت مردم استفاده کنیم.
فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: امروز نظام، اهتمام ویژه‌ای به سیستان و بلوچستان به لحاظ رونق کسب و کار و فعالیت اقتصادی، سرمایه گذاری و نیز نظام عمرانی دارد.
این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه به منظور هم افزایی و ایجاد شرایط بهتر امنیتی، ۳۰۰ کیلومتر از مرز تحویل سپاه داده شد، گفت: امروز در بازدید از نوار مرزی تصور نمی‌کردیم، در برخی از مناطق بسیار سخت و صعب العبور بیش از ۵۰ کیلومتر در سخت‌ترین جغرافیای منطقه، راه ساخته شده و این حرکت با سرعت ادامه دارد.
وی با تاکید بر اینکه می‌توانیم در سیستان و بلوچستان صادر کننده بسیاری از کالا‌ها به پاکستان باشیم نه وارد کننده آن، تصریح کرد: درصدد هستیم، بستری مناسب جهت کسب روزی حلال و نیز مبادلات قانونی مرزنشینان این مناطق که از راه‌های غیر قانونی و قاچاق اقدام به خرید و فروش کالا می‌کنند، فراهم نمائیم.
سردار مقدم با اعلام آمادگی نیروی انتظامی برای استخدام و بکارگیری جوانان غیور و خونگرم استان در این نیرو، گفت: نقش علماء، روحانیون، سران و بزرگان استان در تشویق و ترغیب جوانان برای جذب و استخدام در ناجا بسیار حائز اهمیت است و تا مادامی که تقاضای استخدام وجود داشته باشد آماده هر گونه همکاری هستیم.
در خاتمه این مراسم، سردار مقدم و هیأت همراه در نماز جماعت و ضیافت افطاری که با حضور مسئولان، فرماندهان، علماء و روحانیون و ریش سفیدان و جمع کثیری از مرزنشینان و مرزداران هنگ مرزی جکیگور برگزار شده بود، حاضر و پس از عزیمت به بندر چابهار، این شهرستان را به مقصد تهران ترک کرد.

اسماعیل احمدی مقدم پاکستان دین سیستان و بلوچستان غزه قاچاق کسب و کار کشورهای غربی نماز صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر