کد خبر: 165038 A

معاون رئیس قوه قضاییه:

«الکترونیکی شدن ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی نیز از صدها هزار مراجعه به سازمان ثبت کاسته شد و هم اینک خدمات بهتر، سریعتر و بالاتری به مردم ارائه می شود.»

معاون رئیس قوه قضائیه گفت: جامعه سردفتری مجموعه ارزشمندی است که کار حاکمیتی انجام می‌دهد و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور حداکثر تلاش خود را برای ارائه بهینه خدمات به مردم شریف و ارتقاء جایگاه و مقبولیت عمومی این مجموعه در جامعه به کار می‌گیرد.

به گزارش ایلنا، تویسرکانی معاون رییس قوه قضاییه و رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با روسای کانون‌ها و جوامع سر دفتران و دفتریاران اسناد رسمی کشور ضمن اعلام این مطلب، با اشاره به اهمیت اصلاح ساختار و فرآیندهای اداری برای رسیدن به سلامت اداری، افزایش بهره وری و خدمت رسانی به مردم، گفت: بهتر است منابع و امکانات، با هزینه کمتر و خدمت بهتر و ارزان‌تر به مردم ارائه شود، چرا که برخی از هزینه‌ها به صورت پنهان بر کشور و مردم تحمیل می‌شود و این موضوع در برنامه پنجم توسعه، سند چشم انداز ۲۰ ساله و تعابیر مختلف از سوی مقام معظم رهبری نمایان و بر آن تاکید شده است.

وی افزود: برای طی کردن سریع مسیر توسعه باید به تمام این نکات توجه شود چرا که در غیر این صورت به نقطه مطلوب نخواهیم رسید.

معاون رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: در ابتدای اجرای صدور اسناد به صورت الکترونیکی، مشکلات و مخالفتهایی با این طرح ابراز شد ولی با اجرای آن اکنون ده‌ها میلیون کاغذ و اوراق در سیستم دفا‌تر اسناد رسمی حذف شده که این نشان دهنده فرهنگی است که برای اجرای ثبت الکترونیکی اسناد در سراسر کشور در بین تمامی سران دفاتر ایجاد شده است.

تویسرکانی گفت: با اصلاح فرآیند‌ها و ایجاد سامانه‌های الکترونیکی، تحولات چشمگیری در نحوه خدمت رسانی به متقاضیان صورت گرفته و به سمت الکترونیکی کردن تمامی فرآیندهای ثبتی در حرکتیم.

وی بیان داشت: برای اجرای ثبت الکترونیک اسناد در دفا‌تر اسناد رسمی نیازمند بهره گیری از زیر ساخت‌های موجود در کشور از جمله اینترنت و سامانه‌های برخی دستگاههای اجرایی بودیم که در ابتدای امر برخی از این عوامل دچار نواقصی بود که با پیگیری‌های به عمل آمده این مشکلات مرتفع گردید و هم اکنون وضعیت فعالیت این سامانه در شرایط مطلوبی قرار دارد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: با الکترونیکی شدن ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی نیز از صد‌ها هزار مراجعه به سازمان ثبت کاسته شد و هم اینک خدمات بهتر، سریع‌تر و بالاتری به مردم ارائه می‌شود.

وی ابراز امید واری کرد در آینده نزدیک با فعالیت‌هایی که در حال انجام است بتوان برخی از دعاوی مربوط به اسناد رسمی را در ادارات اجرای اسناد رسمی سازمان ثبت با فرایند مختصرتری انجام داد تا هم از بار سنگین پرونده‌ها و دعاوی مستند به سند رسمی در دادگستری کاسته شود و هم خدمات بهتری به مردم ارائه گردد.

تویسرکانی در انتهای سخنان خود بر تعامل هرچه بهتر کانون‌ها و جوامع سردفتری سراسر کشور با این سازمان و تشکیل هرچه سریع‌تر کانونهای استانی تاکید کرد.

محمد رضا دشتی رییس کانون سردفتران و دفتریاران نیز در این دیدار، اقدامات انجام گرفته در سازمان ثبت در خصوص الکترونیکی شدن فرآیند‌ها و به خصوص اجرای ثبت آنی معاملات را انقلابی بزرگ در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور عنوان کرد و گفت: تغییراتی که در سازمان ثبت برای حرکت از ثبت سنتی به سوی الکترونیکی شدن کار‌ها انجام شده، با مشکلاتی روبرو بود که با همکاری سران دفا‌تر اسناد رسمی و بخش‌های مختلف این سازمان، با موفقیت انجام شد.

وی ابراز امیدواری کرد که در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است سران دفا‌تر هم بتوانند سهم مهمی در تحقق این امر داشته باشند.

در ابتدای این دیدار، تعدادی از سران دفا‌تر اسناد رسمی به نمایندگی از روسای کانون‌ها و جوامع سردفتری سراسر کشور نکاتی را در خصوص تعامل هرچه بهتر کانون‌ها و جوامع سر دفتری با سازمان ثبت اسناد و املاک، پرداخت هزینه‌ها به خزانه، حذف دفا‌تر مطرح کردند.

اقتصاد الکترونیک برنامه پنجم توسعه جامعه خدمت رسانی خدمت رسانی به مردم سند چشم انداز قوه قضاییه مشکلات مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر