کد خبر: 164877 A

معاون نیروی انسانی پلیس خبر داد:

اگر می‌خواهیم کشوری امن و مقتدر داشته باشیم باید سربازی نیز وجود داشته باشد / یگانی درباره جابجایی و انتقال متهمان در قوه قضاییه تشکیل خواهد شد که در طی این فرآیند باید سرباز در بدرقه متهم جای خود را به کارکنان پیمانی و پایدار بدهد.

معاون نیروی انسانی پلیس کشور گفت: اولویت اول ما برای جذب نیرو در پلیس، سربازان هستند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار محمدتقی عصار در نشست خبری جشنواره فرهنگی سرباز با بیان اینکه برای کاهش نیروهای انسانی باید تجهیزات خود را تقویت کنیم گفت: ‌ این یک فرایند است و ما به دنبال کاهش نیرو و استفاده از فناوری به جای آن هستیم که این امر نیازمند افزایش و توسعه کیفی خدماتمان است.

وی ادامه داد: در مورد گزینش‌ها اولویت اول ما این است که نیرو‌هایمان را از میان سربازانمان انتخاب کنیم چرا که آنان را می‌شناسیم و همین موضوع سبب شده تا نیروی انتظامی تصمیمش استفاده از سربازان خود برای نیروهای پایور باشد.

معاون نیروی انسانی پلیس در مورد استفاده از سربازان در بدرقه متهمان نیز گفت: مسئول بدرقه تنها پلیس نیست و ما و قوه قضائیه در این زمینه باید مشترکا تصمیم بگیریم اما این موضوع نیازمند زمان است چرا که گاهی اوقات اگر سرباز نباشد کس دیگری هم برای بدرقه متهم نخواهد بود. البته یگانی درباره جابجایی و انتقال متهمان در قوه قضاییه تشکیل خواهد شد که این موضوع کار ما را آسان‌تر خواهد کرد.

به گفته عصار در طی این فرآیند باید سرباز در بدرقه متهم جای خود را به کارکنان پیمانی و پایدار بدهد.

وی با بیان اینکه سربازی هست و باید باشد گفت: اگر می‌خواهیم کشوری امن و مقتدر داشته باشیم باید سربازی نیز وجود داشته باشد و اگر امروز ایران یکی از امن‌ترین کشورهای دنیاست این تولید امنیت بر عهده جوانان ماست که مسیرش بر عهده مردم است.

معاون نیروی انسانی پلیس با بیان اینکه جشنواره نیروی انتظامی در روز پنج شنبه همین هفته برگزار خواهد شد گفت: ‌ پلیس در قبال سربازان سه مسئولیت بر عهده دارد که یکی توزیع آنان از طریق سازمان آنان و دیگری مسئولیتی است که در قبال سربازان خودش دارد که درباره مسئولیت دوم باید بگویم ناجا جزو اصلیترین و پرماموریت‌ترین آنهاست.

عصار با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری و حضرت امام درباره سربازی گفت: ‌ خدمت سربازی در کشور ما علاوه بر اینکه یک افتخار ملی است مشروعیت هم دارد و به عنوان یک افتخار دینی نیز محسوب می‌شود.

عصار با اشاره به تجلیل از ۳۰ سرباز بر‌تر ناجا گفت: این افراد در ۱۰ شاخصه و محور انتخاب شده‌اند.

وی با بیان اینکه نداشتن سوءسابقه و شهرت داشتن به خوبی جزو شرایط عمومی است، گفت: علاوه بر این ۱۰ محور شامل سرباز دفاع و امنیت، ‌سرباز ایثارگری و فداکاری، سرباز وظیفه‌شناسی و اقدام برجسته، سرباز امور فرهنگی و تبلیغاتی، سرباز خلاقیت و فناوری، سرباز ورزش و تربیت‌بدنی، سرباز نظم و انضباط اجتماعی، سرباز مسئولیت پذیری در خانواده، سرباز دینداری و بصیرت، سرباز سازندگی و تفکر بسیجی جزو محورهایی است که در انتخاب سربازان نمونه موثر بوده است.

عصار درباره تقدیر از این سربازان نیز گفت: در مجموع ۱۰ هزار و ۲۰۵ نفر در این جشنواره شرکت کردند که به ۳۰ برگزدیده حداقل ۷۰۰ هزار تومان جایزه نقدی اهدا می‌شود و رقم تقدیری از خانواده شهدا نیز چند برابر این رقم است.

عصار درباره اعطای کسر خدمت به برگزیدگان نیز گفت: این موضوع در حوزه ما نیست و نیازمند کسر موافقت ستاد کل است که البته در این خصوص موضوع را پیگیری خواهم کرد که در صورت موافقت ستاد کل آن را به تصویب برسانیم.

ایران حضرت امام خانواده سربازی فناوری قوه قضائیه قوه قضاییه مقام معظم رهبری نیروی انتظامی نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر