کد خبر: 164861 A

فرمانده مرزبانی کشور عنوان کرد:

تاکنون سندی مبنی بر شهادت گروهبان دانایی فر به دست ما نرسیده و گروهک جیش العدل نیز سند و نشانه قابل استنادی در رابطه با شهادت این مرزبان ربوده شده ارائه نداده است.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: سال گذشته ۳۹۸ درگیری در مرزهای کشور روی داد که در جریان این درگیری‌ها ۶۰ نفر از اشرار به هلاکت رسیدند.

به گزارش ایلنا، سرتیپ پاسدار «حسین ذوالفقاری» فرمانده مرزبانی ناجا که برای پیگیری مصوبات سفر رهبری در زمینه تقویت مرزبانی خراسان شمالی به این استان سفر کرده است، در جمع خبرنگاران این استان، تکمیل خلاء‌های کنترلی مرزهای کشور خصوصا مرزهای شمال غرب و جنوب شرق کشور را از جمله برنامه‌های مهم مرزبانی در سال جاری ذکر و اظهار کرد: اکنون سه گروه عمرانی سپاه پاسداران و مرزبانی برای حذف نقاط کور و پوشش جامع در مرزهای کشور مشغول فعالیت هستند.

به گفته وی در این راستا در حال حاضر عملیات احداث۱۳۰ پایگاه مرزبانی از جمله در جنوب شرق کشور آغاز شده و علاوه بر این، ساخت راههای ارتباطی و خرید تجهیزات الکترونیکی برای مرزبانی نیز در دستور کار قرار دارد.

ذوالفقاری با بیان اینکه متاسفانه پارسال اعتبارات اختصاص یافته به مرزبانی برای انسداد مرز‌ها به طور کافی تخصیص نیافت، اظهار کرد: پارسال از ۷۸ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شده برای انسداد مرز‌ها، تنها ۲۶ میلیارد تومان تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: با تخصیص مابقی اعتبارات مصوب سال ۹۲ وضعیت مرزهای کشور بهبود می‌یابد و پروژه‌های تعریف شده نظیر احداثتاسیسات مرزبانی و خرید تجهیزات با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

فرمانده مرزبانی ناجا اظهار داشت: با این وجود مرزبانی کشور پارسال عملکرد مناسبی داشت و میزان کشف سلاح در مرز‌ها نسبت به سال قبل از آن، ۵۲ درصد افزایش داشت.

به گفته وی پارسال میزان قاچاق سوخت و مواد مخدر در مرز‌ها نیز به نسبت سال پیش از آن کاهش چشمگیری داشت و عمده‌ترین دلیل این موفقیت نیز انسداد بخش بیشتری از مرزهای شرقی کشور بود.

فرمانده مرزبانی کشور گفت: پارسال ۳۹۸ درگیری در مرزهای کشور روی داد که در جریان این درگیری‌ها ۶۰ نفر از اشرار به هلاکت رسیدند.

فرمانده مرزبانی ناجا در ادامه به تلاش‌های اطلاعاتی و دیپلماتیک برای مشخص شدن وضعیت گروهبان دانایی‌فر اشاره کرد و گفت که این تلاش‌ها در حال انجام است، اما هنوز نتیجه خاصی در پی نداشته است.

ذوالفقاری اضافه کرد: تاکنون نیز سندی مبنی بر شهادت گروهبان دانایی فر به دست ما نرسیده و گروهک جیش العدل نیز سند و نشانه قابل استنادی در رابطه با شهادت این مرزبان ربوده شده ارائه نداده است.

پوشش خراسان شمالی سپاه پاسداران قاچاق مواد مخدر فرمانده مرزبانی مرزهای اشرار هلاکت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر