کد خبر: 157714 A

یکی از رایج‌ترین روش‌های کلاهبرداری این حوزه فیشینگ است که با راه اندازی سایت‌های جعلی با آدرسی مشابه به آدرس سایت اصلی همراه است.

ایلنا: رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درمورد سرقت اطلاعات متقاضیان دریافت یارانه هشدار داد.

به گزارش ایلنا، سرهنگ علی نیک نفس با اعلام این خبر گفت: با توجه به آغاز ثبت نام اینترنتی از متقاضیان دریافت یارانه نقدی، ممکن است افراد کلاهبردار با راه اندازی سایت‌هایی جعلی اطلاعات حساس و مهم بانکی هموطنان را به سرقت برده و در فرصتی مناسب اقدام به برداشت‌های غیر مجاز از حساب‌های بانکی قربانیان کنند. پلیس فتا سعی دارد با اطلاع رسانی به موقع و مناسب شاهد به حداقل رسیدن این گونه جرائم باشد و افراد کلاه بردار را در رسیدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

وی ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته ثبت نام از سرپرستان متقاضی دریافت یارانه نقدی از تاریخ بیستم فروردین و به طور همزمان در سراسر کشور و تنها از طریق سایت اینترنتی www. refahi. ir انجام خواهد شد.

رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا افزود: یکی از رایج‌ترین روش‌های کلاهبرداری این حوزه فیشینگ است که با راه اندازی سایت‌های جعلی با آدرسی مشابه به آدرس سایت اصلی همراه است. پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات از افراد متقاضی دریافت یارانه می‌خواهد آدرس سایت را در آدرس بار تایپ کنند و از رفتن به دیگر سایت‌هایی که با عنوان‌های مختلف اقدام به ثبت نام می‌کنند خودداری کرده و موارد مشکوک را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www. cyberpolice. ir گزارش کنند.

سرهنگ نیک نفس به کاربران توصیه کرد: از کپی کردن و رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف ارائه شده خودداری کرده و آدرس سایت مورد نظر را خودشان وارد کنند. بهترین و مطمئن‌ترین منبع اطلاع رسانی رسانه‌های رسمی کشور هستند.

رسانه سرقت فتا یارانه پلیس راه اطلاعات هشدار متقاضیان آدرس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر