کد خبر: 156325 A

از ۲۷ اسفند سال ۹۲ تا روز گذشته(یکشنبه)، ۱۲ درگیری مسلحانه در نوار مرزی انجام شده؛ در یکی از این درگیری ها در هنگ مرزی تایباد، دو نفر از قاچاقچیان کشته و دو قبضه سلاح به همراه ۴۴ کیلو گرم مواد مخدر از آنان کشف شده است.

ایلنا: جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی گفت: از ۲۷ اسفند سال ۱۳۹۲ تا روز گذشته(یکشنبه)، ۱۲ درگیری مسلحانه در نوار مرزی بوقوع پیوسته که به کشف دو تن انواع مواد مخدر و کشته شدن دو قاچاقچی منجر شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «احمد گراوند» در مورد اقدامات انجام شده در سال جدید گفت: گشت های مرزی و دریایی از ابتدای امسال ۲۰ درصد و کمین ها و خلاء های مرزی نیز ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه تعداد ردزنی ها نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، ۱۳ درصد بیشتر شده است، افزود: مرزبانان کشور بیش از ۴۰۰ نقطه از خلاء های مرزی را تحت پوشش قرار داده اند و همچنین بیش از ۲۰۰ ایست و بازرسی ثابت و موقت در جاده های منتهی به مرز و بیش از ۷۰ چادر نیز در ورودی شهرهای مرزی مستقر شده است.

سردار گراوند از اعزام بازرسان به استان های مرزی خبر داد و گفت: تعداد این بازرسان ۱۵ درصد افزایش داشته است.

به گفته جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی، مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، امنیت کاروان های راهیان نور را در نوار مرزی از جمله در استان های خوزستان، ایلام و کرمانشاه برقرار کرده است.

سردار گراوند از ارائه خدمات رایگان توسط تعمیرگاه ها و ایستگاه های سیار به مسافران نوروزی خبر داد و گفت: بیش از ۶۸ هزار بروشور و نقشه راه در این ایستگاه ها به منظور آموزش و راهنمایی به مسافران ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تا امروز(دوشنبه) مشکل امنیتی در مرزها مشاهده نشده است، ادامه داد: از ۲۷ اسفند سال ۹۲ تا روز گذشته(یکشنبه)، ۱۲ درگیری مسلحانه در نوار مرزی انجام شده؛ در یکی از این درگیری ها در هنگ مرزی تایباد، دو نفر از قاچاقچیان کشته و دو قبضه سلاح به همراه ۴۴ کیلو گرم مواد مخدر از آنان کشف شده است.

جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی یادآور شد: طی این مدت، دو تن انواع مواد مخدر در مرزهای کشور بدست آمده که در مقایسه با مدت مشابه، میزان کشفیات ۵/۳ درصد افزایش داشته است.

گراوند با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی کشفیات اقلام قاچاق، یادآور شد: خوشبختانه به دلیل حضور گسترده مرزبانان، شاهد کاهش ۲۳ درصدی قاچاق سوخت از مرزهای کشور هستیم.

جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی همچنین از افزایش ۷۱ درصدی دستگیری متجاوزان مرزی که از کشورهای همسایه قصد ورود به کشور را داشتند، افزایش ۱۲ درصدی متجاوزان طرد شده از کشور و کاهش ۷۰ درصدی سرقت ها در مناطق مرزی خبر داد.

وی در مورد اختصاص بخشی از مرز سیستان و بلوچستان به نیروهای سپاه نیز گفت: با توجه به تحرکات عناصر ضد انقلاب در شرق کشور و وجود خلاء های مرزی در این منطقه، ۲۵۰ کیلومتر از مرز سیستان و بلوچستان به نیروهای سپاه تحویل داده و نیروهای مرزبانی در خلاء های مرزی دیگری در همان استان بکار گرفته شد.

جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی با بیان اینکه مرز سیستان و بلوچستان یک هزار و ۶۰۰ کیلومتر است، افزود: سال گذشته به رغم واگذاری اعتبارات کم، مهندسی رزمی سپاه و مرزبانی ناجا، جاده سازی در این مرز را ادامه داده اند.

سردار گراوند در خصوص آزادسازی پنج مرزبان گروگان گرفته شده نیز گفت: اقدامات همه جانبه و ملاقات های زیادی با مرزبانان پاکستان و افراد محلی با نفوذ انجام شده و آزادی این افراد به جد دنبال می شود.

وی به مسافران نوروزی هشدار داد تا در جاده های منتهی به مرز با سرعت مطمئنه حرکت کنند.

جانشین فرماندهی مرزبانی نیروی انتظامی افزود: بیشتر این جاده ها مهندسی نبوده و برخی نقاط مانند کرمانشاه، خوزستان و ایلام آلوده به مین هستند، بنابر این مسافران حتما از جاده های تعیین شده حرکت کنند.

پوشش جاده جمهوری اسلامی ایران سرقت سیستان و بلوچستان کاروان های راهیان نور مسافران مسافران نوروزی مواد مخدر ایلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر