کد خبر: 138464 A

معاون حقوقی رئیس‌جمهور خبر داد:

پس از تدوین سند نهایی، رئیس‌جمهور شاکله آن را بررسی کرده و در ‌‌نهایت تصمیم‌ گیرفته خواهد شد که سند حقوق شهروندی به صورت لایحه به مجلس برود یا به عنوان بخش‌نامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود یا اینکه به عنوان یک سند فراقوه‌ای اعلام شود.

ایلنا: معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: ۵ بهمن آخرین فرصت ارائه پیشنهادات برای انجام اصلاحات در تدوین حقوق شهروندی است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، معاون حقوقی رئیس‌جمهور اظهار داشت: تاکنون نزدیک به ۲۰۰ مقاله علمی از خبرگان علمی، نمایندگان مجلس، علما و دانشگاهیان به دست ما رسیده است که در حال اعمال اصلاحات در این سند هستیم.

وی ادامه داد: پس از تدوین سند نهایی، رئیس‌جمهور شاکله آن را بررسی کرده و در ‌‌نهایت تصمیم‌گیری می‌شود که سند حقوق شهروندی به صورت لایحه به مجلس برود یا به عنوان بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود یا اینکه به عنوان یک سند فراقوه‌ای اعلام شود.

امین‌زاده تصریح کرد: از آنجایی که حقوق شهروندی سند گسترده ایی نیست، تلاش شده در یک حالت اعتدالی به گروه‌های اجتماعی مانند زنان، معلولین، عشایر، روستائیان، کودکان و مسائل دیگر پرداخته شود.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور گفت: در تدوین اولیه این سند هویت ملی، احترام، کرامت، حق آموزش، اشتغال و بهداشت برای همه توجه شده است.

امین‌زاده افزود: در سند حقوق شهروندی بیشتر جایگاه آموزشی و اجتماعی، اشتغال، کرامت و احترام گروههای اجتماعی مورد نظر بوده است و در آینده باید برای تدوین ساز وکار اجرایی آن تلاش کرد.

اشتغال حقوق دستگاه های اجرایی دولت رئیس جمهور زنان کودکان لایحه معاون نمایندگان مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر