کد خبر: 165159 A

باغستانی:

رشته دو و میدانی در بخش افراد باهوش میانه، از رشته‌های مدال‌آور در پارالمپیک است که سرمایه‌گذاری روی آن در آینده بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

رئیس انجمن ورزش برای افراد با هوش میانه(ID)، از برگزاری مسابقات دو ومیدانی قهرمانی کشور در تیرماه خبر داد.

به گزارش ایلنا، عباس باغستانی در خصوص این مسابقات گفت: فدراسیون و انجمن ورزش برای افراد باهوش میانه در نظر دارند با توجه به پیش رو بودن مسابقات پارالمپیک برزیل، بازی‌های جهانی و آسیایی، نفرات مستعد در رشته دوومیدانی را شناسایی کنند.

باغستانی خاطرنشان کرد: به همین منظور فراخوانی به کلیه هیات‌های استانی کشور ارسال شده تا نفرات مورد نظر از طریق هیات به انجمن معرفی شوند، ضمن اینکه هیات‌های استانی این فراخوان را به اطلاع کلیه مراکز بهزیستی، مراکز توان بخشی، مدارس استثنایی و انجمن‌های بخش خصوصی ارسال می‌کنند تا کلیه افراد جامعه هدف از این رویداد مطلع و در صورت تمایل در آن شرکت داشته باشند.

رئیس انجمن ورزش‌های ID گفت: رشته دو و میدانی در بخش افراد باهوش میانه، از رشته‌های مدال‌آور در پارالمپیک است که سرمایه‌گذاری روی آن در آینده بسیار نتیجه بخش خواهد بود و در این زمینه استعدادهای بسیار خوبی در سراسر کشور وجود دارند که بای شناسایی و حمایت شوند.

وی تصریح کرد: در نظر داریم این مسابقات را تیرماه سال‌جاری برگزار کنیم و پس از دریافت اعلام آمادگی از استان‌ها، میزبان آن نیز مشخص خواهد شد.

باغستانی افزود: مسابقات قهرمانی کشور در مواد دو ۱۰۰ متر، ۴۰۰ متر، ۱۵۰۰متر، پرش طول و پرتاب وزنه برگزار شده و هر استان می‌تواند با ۴ ورزشکار در این مسابقات شرکت کند و متقاضیان می‌بایست تا دهم خرداد نسبت به ثبت نام و تکمیل فرم‌های مربوط اقدام کنند.

رئیس انجمن ورزش‌های ID اعلام کرد: ورزشکاران علاقه‌مند به شرکت در این مسابقات باید مدارکی تائید شده از سوی سازمان بهزیستی و یا مدارس استثنائی ارائه کنند تا قرار داشتن آنها در گروه افراد با هوش میانه مورد تایید قرار گیرد.

بازی بخش خصوصی برزیل بهزیستی جامعه دوومیدانی سرمایه گذاری مسابقات افراد فراخوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر