کد خبر: 112920 A

در فدراسیون جانبازان و معلولین؛

نخستین همایش اخلاق و معنویت در ورزش از صبح امروز از سوى کمیته ملى پارالمپیک در محل فدراسیون جانبازان و معلولین آغاز شد.

نخستین همایش اخلاق و معنویت در ورزش از صبح امروز از سوى کمیته ملى پارالمپیک در محل فدراسیون جانبازان و معلولین آغاز شد.

به گزارش ایلنا، در این گردهمایى یک روزه که با هدف بررسى اثرگذارى مربیان و سرپرستان تیم هاى ورزشى بر شخصیت مطلوب و سالم ورزشکاران برگزار می‌شود، کارشناسان به تبادل نظر پیرامون شیوه‌هاى متمرکز مدیریتى در مباحثفرهنگى در راستاى رشد اخلاق و معنویت درتیم‌هاى ملى می‌پردازند.

در نشست اخلاق و ورزش که با شرکت۱۲۰ نفر از سرمربیان، مربیان و سرپرستان تیم‌هاى ملى جانبازان، معلولین و نابینایان برپا می‌شود، نتایج آخرین تحقیقات و پژوهش‌ها در قالب کارگاه‌هاى تحقیقاتى و اموزشى به شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

صبح امروز در آغاز همایش یک روزه، امیر ماندگارفرد دبیرکل کمیته ملى پارالمپیک ضمن خیرمقدم به مربیان و سرپرستان تیم‌هاى ملى جانبازان معلولین و نابینایان، گفت: کمیته ملى پارالمپیک بر این ویژگى تأکید دارد که به مسایل فرهنگى بیش از ورزش در اردوها و رقابت‌هاى ورزشى توجه شود، وى همچنین افزود:

در این راستا لازم است که مربیان وسرپرستان تیم‌هاى ملى خودشان را در بوته ارزیابى قرار دهند تا بتوانند در بعد فرهنگى تأثیر گذار باشند.

در ادامه همایش یک روزه اخلاق و معنویت در ورزش دکتر محمدرضا سنگرى مورخ، پژوهشگر و مؤلف کتب درسى با تأکید بر ارزش‌گذارى بر ورزش در صدر اسلام، افزود: اهمیت ورزش به زمان کنونى باز نمی‌گردد و در صدر اسلام پیامبر اکرم(ص) و خانواده گرامى ایشان به سیزده ورزش دوومیدانى، شنا، سوارکارى، کشتى، وزنه بردارى، کوهنوردى، پرتاب نیزه، پیاده روى، سنگ نوردى، پرش، شمشیر بازى و.. می‌پرداختند.
وى همچنین به آفرینش بى نظیر انسان‌ها پرداخت و ادامه داد: در سایه توجه به استعدادها و پتانسیل‌هاى درونى و معنوى است که می‌توانیم از لحاظ فرهنگى تأثیر گذار باشیم.

نشست صبح امروز با سخنرانى هادى رضایى سرمربى تیم ملى والیبال نشسته ادامه یافت.

همایش یک روزه اخلاق و معنویت در ورزش از ساعت ۱۴ بعد از ظهر با سخنرانى محمود خسروى‌وفا رئیس کمیته ملى پارالمپیک ادامه خواهد یافت.

گردهمایى مربیان و سرپرستان ساعت ۱۶ در محل فدراسیون جانبازان و معلولین به پایان می‌رسد.

اخلاق پیامبر اکرم جانبازان خانواده رشد رقابت نابینایان والیبال ورزش اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر