کد خبر: 182258 A

یک هشتم نهایی جام جهانی۲۰۱۴؛

دیدار تیم های بلژیک و آمریکا با ۲گل به سود بلژیکی ها در وقت های اضافه به پایان رسید تا سرخ ها با صعود به مرحله یک چهارم نهایی حریف آرژانتینی ها شوند.

دیدار تیم های بلژیک و آمریکا با ۲گل به سود بلژیکی ها در وقت های اضافه به پایان رسید تا سرخ ها با صعود به مرحله یک چهارم نهایی حریف آرژانتینی ها شوند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، از مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۱۴ که در برزیل در حال برگزاری است، از ۳۰ دقیقه بامداد در شهر سالوادور بلژیک و آمریکا به مصاف هم رفتند که تلاش دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه وقت های قانونی گلی را به همراه نداشت تا تعیین تیم صعود کننده کار را به وقت های اضافه بکشاند. در وقت های اضافه و در دقیقه ۹۳ کوین دی بروین و لوکاکو در دقیقه ۱۰۵ موفق شدند قفل دروازه تیم هاوارد را بشکنند تا مقدمات صعود تیم خود را فراهم کنند. گرین هم تک گل امریکا را به ثمر رساند.

ترکیب آمریکا:هاوارد، گونزالز، بردلی، بسلر، بیسلی، دمپسی، بدویا(گرین)، جونز، زوسی(ووندولوفسکی)، کامرون، جانسون(یدلین)

ترکیب بلژیک:کورتوا، آلدرویرلد، فان بویتن، کمپانی، ورتونگن، ویتسل، فلایینی، اوریگی(لوکاکو)، هازارد(چادلی)، مارتینز(میرلس)، دی بروین

اگرچه بلژیکی ها باز به مراتب بهتری را در ۴۵ دقیقه نخست ارائه کردند و موقعیت های خوبی داشتند ولی در زدن ضربات پایانی ناکام و گاهی بی دقت بودند تا قفل دروازه امریکا و شاگردان کلینزمن بسته بماند.

شاگردان کلینزمن یکی از بازی های پر انتقاد خود را در این جام در نیمه نخست به نمایش گذاشتند و بارها بخت با این تیم یار بود که دروازه تیم هاوارد باز نشد. تعویض اجباری فابیان جانسون از اتفاقات نیمه نخست بود که کلینزمن را وادار کرد تا دآندره یدلین را به میدان بفرستد.

در نیمه دوم هم علیرغم تلاش های دو تیم برای باز کردن قفل دروازه ها موقعیت ها یکی پس از دیگری از دست رفت تا کار به وقت های اضافه کشیده شود. تیم هاوارد سنگربان امریکا بدون شک ستاره تیمش در طول ۹۰ دقیقه بود که بارها دروازه تیمش را نجات داد.

در دقیقه ۹۳ از وقت های اضافه کوین دی بروین موفق شد قفل دروازه تیم هاوارد را بشکند و تیمش را در آستانه صعود قرار دهد.

در دقیقه ۱۰۵ روملو لوکاکو که تازه به میدان آمده بود موفق شد گل دوم را نیز به ثمر برساند تا عملا نسخه امریکایی ها پیچیده شود.

در دقیقه ۱۰۶ گرین که به دستور کلینزمن در وقت های اضافه به میدان آمده بود موفق شد به زیبایی یکی از ۲ گل خورده را برای امریکا جبران کند تا امیدها را به اردوی یانکی ها بیاورد.

در ادامه تلاش های امریکا به جایی نرسید و دفاع خود بلژیکی ها باعثشد دروازه این تیم در ادامه باز نشود و بازی با نتیجه ۲ بر یک به پایان برسد و بلژیک حریف آرژانتین در مرحله یک چهارم نهایی جام بیستم شود. امریکایی ها نیز با جام جهانی وداع کردند.

تیم هاوارد سنگربان امریکا در پایان این بازی به عنوان بهترین بازیکن مسابقه انتخاب شد.

وینسنت کمپانی از بلژیک و ژئوف کامرون از امریکا از داور این دیدار کارت زرد دریافت کردند.

آرژانتین بازی برزیل بلژیک جام جهانی زیبایی آمریکا کامرون امریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر