کد خبر: 745000 A

نشست بین‌المللی سازمان جهانی بهداشت دام در خصوص سلامت آبزیان با شعار 'آینده ما همکاری در جهت پایداری توسعه آبزی‌پروری' از روز ۲-۴ آوریل ۲۰۱۹ (۱۳ تا ۱۵ فروردین) در شهر سانتیاگو شیلی برگزار می شود.

به گزارش ایلنا به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، در نشست بین المللی سازمان بهداشت دام در خصوص سلامت آبزیان که به مدت سه روز مدیریت بیماری‌های فرامرزی و نوپدید، امنیت زیستی در آبزی پروری، پیشرفت و توسعه مدیریت بیماری‌ها، استانداردهای بین المللی OIE و آینده سلامت آبزیان در جهان مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد؛ دکتر علیرضا رفیعی‌پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور و دکتر امرا... قاجاری، مدیرکل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان این سازمان شرکت می کنند.

در حاشیه این اجلاس، نشست منطقه‌ای کشورهای آسیایی به منظور بررسی راهکارهای افزایش همکاری بین کشورهای آسیایی برگزار خواهد شد و در این نشست عملکرد و تجربیات کشور ایران در خصوص کنترل بیماری های آبزیان ارائه می شود. شیوع بیماری ها سبب خسارات زیان بار قابل توجهی در تولید آبزیان در سراسر جهان می شود و در برخی کشورها و مناطق تاثیر مخربی بر اقتصاد ملی دارد. شیوع این بیماری‌ها پایداری این بخش را که به سرعت در حال افزایش است، تهدید می کند، مگر اینکه دامپزشکی و خدمات بهداشتی آبزیان پرورشی تقویت شود و سیاست‌ها و برنامه‌های بهداشت حیوانات آبزی برای جلوگیری یا کنترل این شیوع بیماری‌ها، مطابق استانداردهای OIE اجرا شود.

 

جهان سلامت سیاست سازمان دامپزشکی کشورهای آسیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر