کد خبر: 733814 A

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش بهره‌وری در بخش‌های مختلف و توجه به مدیریت مصرف آب، محور برنامه‌ریزی‌های معاونت باغبانی است.

به گزارش ایلنا و به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، محمدعلی طهماسبی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در گردهمایی معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی استان‌های سراسر کشور در مشهد افزود: بهره‌وری رمز موفقیت در رشد و توسعه بخش کشاورزی و افزایش سهم این بخش در تولید کشور است.

وی با بیان این که امروز کشور بیش از پیش نیاز به همکاری ما دارد و با توجه به شرایط سختی که پیش آمده باید بیشتر تلاش کنیم، اظهار کرد: باید تمام تمرکز خود را بر افزایش بهره‌وری بکار گیریم.

معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر این که در بخش کشاورزی دارایی مهم و تاثیرگذار ما سرمایه انسانی است، بیان کرد: باید با به‌روز شدن دانش در بین نیروی انسانی نسبت به افزایش بهره‌وری و مدیریت شرایط سخت اقدام کنیم.

وی ادامه داد: تغییر اقلیم و مشکلات ناشی از کمبود آب را باید با مدیریت صحیح کنترل کنیم.

طهماسبی خاطرنشان کرد: حوزه باغبانی و گلخانه‌ها جزو حوزه‌های بسیار مهمی است که با تاکید وزیر جهاد کشاورزی باید نسبت به توسعه آن اقدام شود.

این مقام مسوول یکی از مشکلات موجود در حوزه باغبانی را هرس باغات دانست و افزود: باید با دانش کارشناسان و مهندسان نسبت به آگاه‌سازی باغداران و نیز رفع ایرادهای کاری آنان اقدام کرد.

وی تاکید کرد: با هرس به موقع می‌توان ۲۰ تا ۲۵ درصد افزایش بهره‌وری را در باغات موجب شد.

معاون وزیر در امور باغبانی با اشاره به این که گیاهان دارویی فرصت درآمدی و اشتغال خوبی را فراهم آورده است، افزود: فعالیت ستاد گیاهان دارویی بسیار مطلوب است و رونق و توسعه این بخش یکی از مهمترین برنامه‌های در دستور کار است.

وی بیان کرد: سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون نهال در کشور جابجا می‌شود.

گفتنی است؛ گردهمایی سراسری معاونان بهبود تولیدات گیاهی و مدیران باغبانی استان‌های کشور از هشتم اسفند در مشهد آغاز و برای مدت دو روز ادامه دارد.

بهره وری جهاد کشاورزی مشکلات وزارت جهاد کشاورزی برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر