کد خبر: 683234 A

مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان تصریح کرد:

مدیرعامل فولاد مبارکه دربارۀ تحریم فولاد مبارکه از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت: پیش تر نیز آمریکا صنعت فولاد ایران و گاز و پتروشیمی را تحریم کرده بود؛ در نتیجه این اتفاق موضوع تازه‌ای نیست.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا عظیمیان با بیان این مطلب در ادامه افزود: متأسفانه نام بردن از فولاد مبارکۀ اصفهان و چندین شرکت در فهرستی که منتشر شده ممکن است برخی محدودیتها را برای فولاد مبارکه ایجاد کند؛ البته ما نیز با راهکارها و ظرفیت‌های قانونی به مقابله با تحریم میرویم تا نتواند مشکلاتی برای شرکت ایجاد کند.

مدیرعامل فولاد مبارکه با بیان این مطلب افزود: البته این موضوع نیازمند برخی هماهنگی‌ها با مراکز دولتی و وزارت صنعت، معدن و تجارت است که با آنها نیز گفت وگو می‌کنیم تا بتوانیم راهکاری پیدا کنیم. ما در اولین فرصت راهکارهای خود را برای مقابله با تحریم تهیه می‌کنیم و آن را به اطلاع همۀ مصرف کنندگان، سهامداران و کسانی که با فولاد مبارکه در ارتباط هستند قرار خواهیم داد.

وی دربــــارۀ اقدامات این شرکت گفت: هماهنگی‌های لازم را در داخل کارخانه و با دولت محترم انجام می دهیم و آن را اعلام می کنیم.

عظیمیان ادامه داد: ما سعی می‌کنیم تأثیر اقدام خصمانۀ آمریکا را که از حربۀ تحریم علیه کشورها استفاده می‌کند، به حداقل برسانیم و آثار آن را بر شرکت به کمترین میزان ممکن برسانیم.

وی در پاسخ به این سوال اینکه تحریم‌ها تا اندازه ای می تواند بازارهای ایران را در اروپا و کشورهای عراق و افغانستان تحت تأثیر قرار دهد نیز گفت: همان گونه که اشاره کردم، تحریم ها موضوع جدیدی نیست و اکنون تنها اسم شرکت فولاد مبارکه در فهرست آمده است؛ بنابراین ما مذاکرات خود را با طرف‌های قرارداد خود ادامه می دهیم و راهکارها را برای تدوام و حفظ بازار در کشورهای اروپایی و کشورهای همسایه در دست خواهیم داشت. از سوی دیگر با توجه به مذاکراتی که دولت با گروه ۱+۴ داشته و در حال انجام است از ظرفیت های آن استفاده خواهیم کرد.

اصفهان ایران صنعت فولاد فولاد مبارکه تحریم ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر