کد خبر: 680226 A

اولین جلسه از ششمین کمیته مشترک تجارت مرزی جمهوری اسلامی ایران با هیات پاکستانی در شهر کویته پاکستان با محوریت توسعه روابط تجاری و همکاری در زمینه حمل ونقل دریایی و ریلی و شیلات برگزار شد .

به گزارش ایلنا از شاتا ،نادر میرشکار رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان و رئیس هیات ایرانی در این جلسه ، اظهار داشت: با توجه به مشترکات دینی ، فرهنگی و حسن همجواری که بین بین ایران و پاکستان وجود دارد جلسات کمیته مشترک تجارت مرزی با پاکستان به صورت مستمر برگزار می شود که در این راستا امیدواریم شرایط توسعه تجارت بین دوکشور نسبت به گذشته بهتر و شرایط برای توسعه مراودات تجاری بیش از پیش فراهم شود .

وی خاطرنشان کرد: هدف از تشکیل سلسه جلسات کمیته مشترک مرزی فی مابین ایران و پاکستان توسعه روابط دوجانبه در زمینه های شیلاتی ، حمل و نقل دریایی و ریلی ، بهبود تجارت مرزی ، رفع موانع و مشکلات تجار و بازرگانان دو کشور و توسعه مبادلات تجاری دو طرف می باشد و امید است با همکاری های فی ما بین و خاصه استان سیستان و بلوچستان و ایالت بلوچستان پاکستان ، روابط تجاری و سطح مبادلات مرزی افزایش پیدا کند .

شریف علی رئیس گمرک ایالت بلوچستان پاکستان و رئیس هیات پاکستانی در این جلسه ابراز داشت: با توجه به اینکه جمهوری اسلامی ایران دارای ظرفیتهای قابل توجهی از نظر زیرساختی در بحث تجارت می باشد ، تسهیل روابط مرزی با جمهوری اسلامی ایران به نفع دوکشور می باشد .

گفتنی است،پنجمین جلسه کمیته مشترک تجارت مرزی استان سیستان و بلوچستان با ایالت بلوچستان پاکستان در مرداد ماه سال گذشته در زاهدان برگزار شد و ششمین کمیته از امروز 23 مهرماه به مدت دو روز در کویته صورت می پذیرد.

اشتغال دانشگاه صنعتی شریف روابط عمومی مدرسه ایرانسل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر