کد خبر: 641818 A

۲۸ تا ۳۱ تیرماه برگزار می‌شود؛

ده ها شرکت داخلی و خارجی از ایران و دیگر کشورهای جهان از ۲۸ تا ۳۱ تیرماه با حضور در دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته؛ نوین‌ترین تولیدات، صنایع، تجهیزات، ماشین آلات و خدمات خود را به نمایش می‌گذارند.

به گزارش‌ایلنا؛ در این نمایشگاه بیش از ۲۱۵ شرکت داخلی و خارجی از جمهوری اسلامی ایران و کشور های مختلف جهان حضور و مشارکت دارند که از این تعداد ۱۶۰ شرکت داخلی و ۵۵ شرکت دیگر هم خارجی و از کشورهای آلمان،ایتالیا،چین،ترکیه و اسپانیا هستند.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته در فضایی بالغ بر۲۵ هزار متر مربع در سالن های۶-۷-۸-۹-۲۷و فضای باز نمایشگاهی و در چهار بخش اصلی اکتشاف، استخراج، فرآوری و صادرات برگزار می شود و در آن کارخانجات سنگبری، معادن سنگ ، سازندگان ماشین آلات معدن و حفاری و فرآوری سنگ، تولید کنندگان ابزارآلات فرآوری معدن و صادرکنندگان و وارد کنندگان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

قرار است همزمان با برگزاری این نمایشگاه؛چند هیئت بازرگانی، تجاری و سرمایه گذاری از کشورهای مختلف با حضور در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران،ضمن بازدید از سالن ها و غرفه های نمایشگاهی؛ با تولیدکنندگان، تجار، بازرگانان و انجمن های تولیدی سنگ کشورمان وارد مذاکرات تجاری شوند.

برگزاری چند نشست تخصصی و علمی با حضور استادان دانشگاه و متخصصان با موضوعات مختلف از جمله «هنر، شهر و محیط زیست»،« چالش های سنگ»،«معماری و سیمای شهر»،« ارتقاء تکنولوژی برندیگ و استاندارد سازی»،«نگاهی به آثار معمار بزرگ اروپایی آنجلو منجاروتی» و«راز سنگ و چالش های اجرایی» و انتخاب غرفه برتر توسط اساتید معماری و طراحی داخلی؛ از جمله برنامه های جانبی دهمین نمایشگاه بین المللی سنگ‌، معدن، ماشین‌آلات و تجهیزات است.

یافتن بازارهای جدید و توسعه صادرات مواد سنگی جمهوری اسلامی ایران به کشورهای مختلف جهان، تلاش برای رونق و توسعه تولید ملی، بهبود فضای کسب و کار و معرفی ظرفیت‌های کشورمان در حوزه این صنعت برای جهانیان برخی از مهمترین اهداف برگزاری این نمایشگاه است.

سنگ و فعالیت بر روی آن در ایران سابقه ۴هزار ساله دارد و کشور ما دارای ذخایر عظیم انواع سنگ مختلف تزئینی است به نحوی که در حال حاضر ایران چهارمین ذخایر بزرگ معدن‌های سنگ جهان را در اختیار دارد.

 باید به این نکته هم اشاره کرد که در سال ۱۳۶۸ فقط ۳۳۰ معدن در کشور وجود داشت اما امروز در کشورما هزار و ۸۰۰معدن با ۶۰۰۰ کارخانه سنگبری وجود دارد با این همه ، سهم ما از صادرات سنگ‌های تزئینی ناچیز است.

صادرات سنگ خام و سنگ فرآوری کشورمان حدود ۲۰۰ میلیون دلار است که سنگ خام بیشترین حجم صادراتی را دارد و متاسفانه سنگ فرآوری شده، نقش بسیار کمرنگی در صادرات دارد. البته برنامه‌ریزی شده است که در یک برنامه ۵ ساله این رقم به ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

جمهوری اسلامی ایران بیش از ۶۰ میلیارد تن ذخایر مواد معدنی دارد که چهارمیلیارد تن آن ذخایر سنگ‌های تزیینی است لذا برگزاری این نمایشگاه فرصتی است تا در چهارچوب اقتصاد مقاومتی،تلاش شود تا صنعت معدن را جایگزین صنعت نفت کرد.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌، معدن و ماشین‌آلات وابسته از ۲۸ تا ۳۱ تیرماه هر روز از ساعت۱۰ تا ۱۸در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان است.

 

 

 

ایتالیا ایران کشورهای جهان معدن نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر