کد خبر: 639657 A

مدرسه اشتغال در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به عنوان قوی‌ترین مرکز آموزش حوزه کسب وکار کشور راه اندازی شد.

به گزارش ایلنا، این مرکز که هم اکنون تحت نظارت معاونت پژوهشی دانشکده مدیریت قرار دارد فعالیت خود را با تمرکز بر ارائه خدمات به دانش آموزان ،دانشجویان و سازمان‌ها در راستای بهبود ارتباط صنعت و دانشگاه و آماده سازی افراد برای ورود به بازار کار از تابستان 97 آغاز خواهد کرد. از مهمترین برنامه‌های این مرکز استعدادیابی دانش آموزان و دانشجویان، برگزاری دوره‌های  توانمندسازی، مهارت آموزی و کارآفرینی برای گروه‌های هدف مختلف و کاریابی و معرفی افراد توانمند به سازمان‌ها می‌باشد.

امین مسئول دفتر ارتباط با صنعت دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و مدرسه اشتغال، رسالت اصلی این  مدرسه را افزایش روحیه ارزش‌آفرینی و کارآفرینی در بین دانش‌آموزان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها ، شناسایی استعدادها و توانمندی های آنها و ارایه برنامه‌های توسعه فردی به افراد در راستای بهبود سطح معلومات عمومی و تخصصی در حوزه  کسب و کار  و کارآفرینی  و توانمندسازی و توسعه شایستگی های افراد برای ورود به بازار کار را معرفی کردند.

وی افزود: مدرسه اشتغال همچنین خدمات ارزنده ای را به سازمانها  شامل؛ معرفی افراد مستعد و توانمند جهت استخدام در سازمان،توانمندسازی افراد متناسب با نیاز سازمان و ارایه برنامه توسعه فردی در راستای بهبود عملکرد افراد،ارایه بسته های متنوع به سازمانها در راستای توانمندسازی و ارزیابی کارکنان و ....ارایه خواهد داد. سازمان‌های متقاضی با مراجعه به سایت مدرسه اشتغال و ثبت نام می‌توانند از این خدمات استفاده کنند.

مدرسه اشتغال تهران مجموعه‌ای است که دانش آموزان در کلیه رده‌های سنی، دانشجوها و دانش‌آموخته‌های مستعد را برای ورود به دنیای کسب‌وکار آماده می‌کند. در این دوره‌، دانشجوها استعدادهای خود را می‌شناسند، مهارت‌های رفتاری و کسب و کار برای ورود به بازار کار را یاد می‌گیرند و با کارآموزی در شرکت‌های همراه مدرسه اشتغال، زندگی حرفه‌ای خود را آغاز می‌کنند. دانشجویان و فارغ التحصیلان آماده جذب در سازمانها شده و دانش آموزان با شناسایی نقاط قوت و ضعف خود ضمن استفاده از خدمات هدایت تحصیلی و شغلی،با فضای کسب وکار و استارت آپ ها آشنا شده،شایستگی های رفتاری و عمومی لازم را می آموزد و با محیط های واقعی کسب و کار وصاحبان مشاغل موفق کشور آشنا شده و از تجربیات آنها استفاده خواهند کرد.

دوره‌ها و کارگاه های مدرسه اشتغال دانشگاه تهران در سه بخش خودشناسی(استعدادیابی)، مهارت‌آموزی و کارآموزی برگزار می‌شود. در بخش خودشناسی افراد با استفاده از تست ها و ابزارهای استاندارد به شناخت درست‌تری از خود می‌رسند؛ یعنی استعدادها، نقاط قوت و ضعف و علایق خود را می‌شناسند. به این ترتیب آن‌ها متوجه خواهند شد که برای چه جایگاه و حرفه‌ای مناسب هستند و بخشی از مسیر آینده‌ خود را طراحی می‌کنند.

در بخش توانمندسازی و مهارت‌آموزی نکات و مهارت‌هایی به آن‌ها آموزش داده می‌شود که برای کار کردن در سازمان‌ها و یا ایجاد یک استارت آپ و برعهده گرفتن یک شغل در آینده به آن نیاز دارند؛ موضوعی که در دوره های آموزشی معمول کمتر به آن پرداخته میشود؛ همچون مهارت کار تیمی،سخنوری و ارتباطات، مذاکره و رفتارحرفه‌ای در محیط کار.هوش مالی،تفکر سیستمی و.... نهایتا هم در بخش کارآموزی، هر فرد این فرصت را دارد تا در سازمان‌هایی که با مدرسه همراه هستند، مدتی به کسب تجربه بپردازد.

امین در ادامه افزود: برای ورود به مدرسه اشتغال یک مصاحبه انجام می‌شود و افراد مستعد جهت استعدادیابی در مدرسه ثبت نام و مسیر خود را در مدرسه آغاز خواهند کرد.

  وی همچنین افزود: به دلیل استقبال سازمانها و مدارس از مدرسه تابستانی و وجود محدودیت زمانی برای پذیرش، مهلت ثبت نام حداکثر تا هفته دوم تیرماه می باشد و دوره ها از اواخر تیر آغاز میشوند.

امین تصریح کرد: که ما در صدد هستیم در  این مدرسه جهت ارائه خدمات به دانشجویان مستعد که دارای مشکلات مالی هستند با همکاری خیرین و حامیان دانشگاه تهران اقدام به بورسیه افراد  اقدام نماییم وامیدواریم با حمایت  و پشتیبانی سازمانها و خیرین دانشگاهی کشور بتوانیم تعداد زیادی از  دانشجویان و دانش آموزان را در این مدرسه عضو کرده و به آنها خدمات مربوطه را ارایه دهیم.

اشتغال بازار کار دانش آموزان دانشگاه تهران مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر