کد خبر: 628706 A

کارخانه ها، شرکت ها، بنگاه های اقتصادی و صنعتگران حوزه کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته با حضور در اولین نمایشگاه تخصصی بین المللی این صنعت که از 6 تا 9 مردادماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، جدیدترین تولیدات و خدمات خود را به نمایش خواهند گذاشت.

به گزارش ایلنا، در این نمایشگاه شرکت های داخلی و خارجی فعال در این صنعت ضمن ارائه آخرین تکنولوژی های صنعت کاغذ و مقوا؛ با یکدیگر به تبادل اطلاعات و بررسی همکاری های مشترک خواهند پرداخت.
 
معرفی آخرین دستاوردهای تولیدی، صنعتی و فناوری شرکت های داخلی،ایجاد فرصت جهت بازاریابی های داخلی و خارجی، بهرمندی از دانش و تجربه سایر کشورها در زمینه موضوع نمایشگاه، معرفی و ورود آخرین دستاوردهای فناوری به داخل کشور، بیان فرصت های سرمایه گذاری داخلی و خارجی این حوزه و ایجاد زمینه تعامل تولید کنندگان و فعالان داخلی با شرکت های مرتبط خارجی، مهمترین اهداف برگزاری اولین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته است.
 
تاکنون حضور کشورهای چین، هند،پاکستان و ترکیه در اولین نمایشگاه بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین آلات وابسته که در سالن های 35 ، 37A و فضای باز نمایشگاه برگزار خواهد شد، قطعی شده است و پیش بینی می شوند تا زمان برگزاری نمایشگاه چند کشور دیگر نیز حضور یابند.
 
رضا امیدی، رئیس ستاد برگزاری این نمایشگاه گفت: نخستین نمایشگاه تخصصی و بین المللی کاغذ، مقوا، فرآورده های سلولزی و ماشین الات تهران با حمایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و انجمن ها و تعاونی های مرتبط برگزار می شود.
 
امیدی خاطرنشان کرد: این رویداد در سال 97 که به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است با تکیه بر حمایت از توانمندی های داخلی برگزار می شود و سعی داریم تا راه های ورود تکنولوژی های نوین این حوزه به کشور را هموار کنیم.
 
گفتنی است مصرف سالانه کاغذ و مقوا در ایران حدود یک میلیون و 900 هزار تن است و حجم وارادات نیز سالانه حدود یک میلیون و 200 هزار تن است. 
 
در بخش کاغذ چاپ و تحریر و روزنامه ما همچنان وارد کننده هستیم و متاسفانه از کارخانجات تولید کننده داخلی حمایت خاصی صورت نمی گیرد و کارخانجات این بخش با مشکلات زیادی روبرو هستند.
 
از طرفی در بخش کاغذ های بسته بندی ما در سال های اخیر رشد خوبی داشته ایم و موفق شدیم در سال 96 حدود 100 هزار تن صادرات داشته باشیم. 
 
علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر این نمایشگاه با شماره تلفن های 88795625 و 88775844 ستاد برگزاری نمایشگاه تماس بگیرند و یا به پایگاه اینترنتی http://www.ayandehandishan.ir مراجعه نمایند.

 

 

چین رشد صنعت فرصت های سرمایه گذاری وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر