کد خبر: 528471 A

در راستای حمایت از اشتغال بخش کشاورزی در سال ۹۶ و در جهت منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصادمقاومتی، طرح کارورزی دانش آموختگان دانشگاهی در کشور و استان فارس به اجرا درآمد.

به گزارش ایلنا از شیراز، جعفر صبوری پور، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی این سازمان با بیان خبر فوق گفت: در این طرح که جهت دانش آموختگان مقاطع کاردانی تا دکتری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی در نظر گرفته شده، کارورزان حداقل ۴ ماه و حداکثر ۶ ماه متناسب با ظرفیت بنگاه واحدهای پذیرنده آن ها مشغول به کار شده و می توانند از مزایای کمک هزینه آموزشی و بیمه مسولیت مدنی بهره مند شوند.

وی افزود: طرح کارورزی یک دوره آموزشی عملی و کاربردی است که کلیه فارغ التحصیلان دانشگاهی رشته های کشاورزی می توانند با ثبت نام در سامانه https://karvarzi.mcls.gov.ir  از فرصت پیش آمده استفاده نموده و از نزدیک با تولید و فضای کار آشنا شوند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: سهمیه  استان فارس ۷۵۶۰  نفر است که معادل ۵,۶ درصد  سهمیه کل کشور (۱۵۰۰۰۰) است که کارورزان بخش کشاورزی و واحدهای پذیرنده بایستی از طریق سایت https://karvarzi.mcls.gov.ir ثبت نام نموده و پس از تایید واحدهای پذیرنده از سوی جهاد کشاورزی شهرستان های مربوطه و در صورت حائز شرایط بودن، به واحدهای پذیرنده مورد تایید مراجعه نمایند.

وی بیان داشت: واحدهای تولیدی و خدماتی بخش کشاورزی (دامی، شیلاتی و صنایع تبدیلی)، کلینیک های گیاه پزشکی و دامپزشکی و تعاونی هاو اتحادیه های کشاورزی، دامپروری و سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان واحد های پذیرنده می توانند در سامانه ثبت نام و به ازای هر ۲ پرسنل بیمه شده یک نفر کارورز را از طریق سامانه به خدمت گرفته و از سایر مزایای این طرح بهره مند شوند.

طرح کارورزی جعفر صبوری پور فارغ التحصیلان کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر