کد خبر: 528420 A

رئیس اتحادیه زنبورداران کردستان از فعالیت بیش از ۴ هزار نفر زنبور دار در صنعت زنبورداری استان کردستان خبرداد.

به گزارش ایلنا از سنندج، مهران محمدی‌خواه رئیس اتحادیه زنبورداران کردستان در جلسه عقد قرارداد مشارکت اقتصادی اجتماع‌محور احداث کارخانه فرآوری و بسته‌بندی عسل طبیعی دراستان کردستان، که در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: ۱۰ تعاونی زنبورداری با حضور بیش از ۴ هزار نفر زنبورداردر استان کردستان فعالیت می‌کنند.

وی در ادامه افزود: این ۱۰ تعاونی زیر نظر اتحادیه زنبورداران فعالیت می‌کنند که تاکنون ۷۴۰ مورد پروانه زنبورداری حرفه‌ای با بیش از ۴۰ کندو را صادر کرده‌اند. 

محمدی‌خواه گفت: اتحادیه زنبورداران در سال ۷۴ ثبت اما به طور مستمر از سال ۹۲ با انجام اقدامات زیر بنایی احیا شد.

 رئیس اتحادیه زنبورداران کردستان خاطرنشان کرد: در سال ۹۴سامانه منسجم زنبورداران همچنین سامانه صدور پروانه‌های زنبور داری باهدف انسجام بخشی صدور پروانه‌ها در راستای ایجاد اهداف و برنامه‌های اتحادیه در کشور راه‌اندازی شد.

 به گفته این مسئول، در راستای تولید عسل استان ظرفیت‌های خوبی به لحاظ کمی و کیفی ایجاد شده است که زمینه ساز انجام پروژه‌های بزرگ در ایجاد صنایع تکمیلی، فرآوری این محصول است.

در پایان این جلسه قرارداد احداث کارخانه فراوری و صنایع تکمیلی این محصول با حضور ریاست بنیاد برکات کشور، استاندار کردستان، رئیس سازمان جهاد کشاورزی و ریاست سازمان برنامه و بودجه استان امضا شد.

 

زنبورداری صنعت زنبورداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر