خبرگزاری کار ایران

هوای پاک، زمین سبز، با حمایت گروه اقتصادی تاو!

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۶۰۵۹

همه ما به خوبی می‌دانیم که زمین اولین منزلگاه ما برای زیستن است. جایی که بشر برای نخستین‌بار بر روی آن پا نهاد. و شاید تا قرن‌ها حتی بدون سر پناه و تنها زیر سقف آسمان به زیستن ادامه داد. هر آنچه انسان تا کنون به دست آورده است از دل زمین زیر پایش بوده و به لطف آسمان بالای سرش که به مجموع این زیستگاه پهناور « محیط زیست » می‌گویند.

 

اکوسیستمی که در اقلیم‌های مختلف شرایط زیستی مخصوص به خودش را دارد و با هر اقلیم دیگری متفاوت است و انسان تنها موجودی است که پس مدتی وفق دادن خود با شرایط محیطی و اقلیمی بر خلاف سایر موجودات، به روند زیستی غالب ادامه نداد و شروع کرد به دست بردن در طبیعت و ایجاد تغییرات اقلیمی برای راحتی حال خودش و جامعه انسانی.

و همانطور که می‌دانید با رشد جمعیت و بوجود آمدن شهرها به مرور صنعت نیز رشد کرد و این تغییرات موجب دگرگونی عظیمی در شکل ظاهری زمین، این زیستگاه پهناور همه موجودات روی آن گردید که حالا همه به نوعی در خدمت انسان قرار گرفته‌اند.

از جمله این تغییرات می‌توان به موارد زیادی اشاره کرد مانند: آلودگی هوا، آلودگی آب‌ها، آلودگی خاک با مواد شیمیایی، دفن زباله‌های غیرقابل بازیافت، تغییر آب و هوای یک اقلیم، انقراض گونه‌های حیوانی مختلف، خشکسالی‌های طولانی، آب شدن یخ‌های قطب شمال و جنوب، کاهش بارندگی، خشک شدن دریاچه‌ها و کم آبی رودها، گرم شدن زمین و حتی سوراخ شدن لایه ازون در اثر تولید گازهای گلخانه‌ای بی‌رویه؛ و بسیاری آسیب‌های دیگر که گاهی به کل یک اکوسیستم را از بین برده است جنگل‌هایی را نابود کرده است و یا موجب بوجود آمدن آفت‌هایی در مناطقی دیگر شده است.

بله همه این تغییرات به دست انسان‌ها رخ داده است. همین انسان‌هایی که حالا بعد از قرن‌ها استفاده از زمین، این مادر مهربان و سخاوتمند که همیشه آغوشش را به روی آن‌ها باز کرده بود ظاهراً تازه متوجه شده‌اند که جان عزیز آن در خطر است و چند سالی است شروع کرده‌اند به تشکیل انجمن‌ها و نشست‌هایی بین‌المللی با حضور سران کشورهای بزرگ و کوچک برای نجات زمین.

اما سوال اینجاست که یا تا بحال کار واقعاً موثری هم در این زمینه انجام داده‌اند در حالی که ما هر سال شاهد آتش‌سوزی‌های بزرگ در غرب و شرق کره زمین هستیم و یا آلوده‌تر شدن آب دریا‌ها و اقیانوس ها؟!

هر فرد یک منجی برای زمین

اینطور که بنظر می‌رسد نجات زمین موضوعی نیست که به این سادگی‌ها و فقط از طریق برگزاری سالی یکی دوبار نشست و جلسه و انجمن قابل اجرا باشد. شاید بهتر باشد که روی این موضوع به این مهمی از پایه و اساس کار کرد یعنی از همانجایی که انسان‌ها شروع به رشد و یادگیری زندگی می‌کنند. همانجایی که جامعه‌پذیری، فرهنگ و حس مسئولیت پذیری برایشان نهادینه می‌شود.

بله درست است خانواده و آموزش و پرورش. این دقیقاً همان‌جایی است که انسان‌ها باید یاد بگیرند چطور با محیط اطرافشان رفتار کنند و چطور محیط زیست را برای زندگی بهتر خودشان، سایر موجودات ساکن در کره زمین و برای آیندگان حفظ کنند.  

مسلماً آموزش افراد از کودکی هزینه کمتری را برای دولت‌ها برای جبران خسارت در پی خواهد داشت. اما تا آن زمان که نسل‌های بعدی در حال آموزش هستند چه باید کرد؟ آیا باید دست روی دست گذاشت و منتظر ماند؟

اینجاست که نقش سازمان‌ها و تصمیم گیرندگان کلان پررنگ‌تر می‌شود. به این شکل که بسیاری از سازمان‌ها نجات زمین و کمک به حفظ محیط زیست به طرق مختلف را وظیفه اجتماعی خود می‌دانند. و تلاش می‌کنند در این امر نقش مهم و موثری داشته باشند.

روز درختکاری و همت بلند گروه اقتصادی تاو

امروزه جایگاه خاص و تاثیرگذار انواع گروه‌ها یا هلدینگ‌های اقتصادی در پیشرفت کشور و نقش آن در رشد و توسعه اقتصادی، همچنین مسئولیت اجتماعی آنها در قبال جامعه‌ای که خدماتشان را به مردم آن جامعه ارائه می‌دهند و موفقیتشان را از اعتماد مشتریانشان در همین جامعه کسب می‌کنند؛ بر هیچکس پوشیده نیست. گروه اقتصادی تاو ، از جمله مجموعه‌های بزرگی است که این امر مهم را همواره جزئی از اهداف بلند مدت خود در نظر داشته است و به طرق مختلف تلاش در حفظ محیط زیست نمود.

نمونه فعالیت‌های هلدینگ تاو در این زمینه را می‌توانید در مجموعه شرکت‌های صنعتی و درواقع عملکرد شرکت‌های اسقاط خودرو با شعار « راهی برای حفظ محیط زیست» مشاهده نمایید.

همچنین در گروه شرکت‌های ساختمانی این مجموعه که همواره با بهره گیری از خلاقیت و دانش متخصصین دست به خلق سازه‌هایی اداری یا مسکونی با تلفیقی از طبیعت و مدرنیته زده است.

در کنار همه این‌ها گروه اقتصادی تاو، که همواره در راستای مسئولیت اجتماعی خود در ساخت مدارس در مناطق دور افتاده کشور پیشگام بوده است این بار نیز قدمی در راه سبز کردن زمین‌مان برداشته است.

« مفتخریم که به همت مدیران مدبر گروه اقتصادی تاو، امسال در روز درختکاری 15 اسفندماه 1402 تعداد 50 نفر نخل در استان سیستان و بلوچستان در زمین سرزمین‌مان ایران ریشه می‌دوانند. باشد که ایران‌مان همیشه سبز بماند».

روز درختکاری نمادی است برای جان بخشی به محیط زیست و گروه اقتصادی تاو همواره همیار ایرانی همیشه سبز.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز