خبرگزاری کار ایران

100 کارگزار مالی برتر جهان از نگاه کاربران خاورمیانه در سال 2023

asdasd
کد خبر : ۱۴۰۰۹۵۷

روز یکشنبه، دوم مهرماه، مراسم اهدای جوایز 100 موسسه مالی مورد اعتماد برتر در خاورمیانه، در شهر دبی برگزار گردید.

  بنا به اظهارات برگزارکنندگان این رویداد، معیارها برای رده بندی این شرکت‌ها که از سرتاسر جهان انتخاب شده‌اند، تعداد کاربران فعال از منطقه خاورمیانه، حجم سپرده و حجم معاملات، طیف ابزارهای معاملاتی و انواع حساب‌های ارائه شده به مشتریان، کیفیت بسترهای معاملاتی و منابع آموزشی ارائه شده، خدمات پشتیبانی برای مشتریان خاورمیانه و رعایت مقررات و مجوز برای فعالیت در کشورهای خاورمیانه است.

   بیشتر شرکت‌هایی که در این لیست دیده می‌شوند در حوزه‌ی بازار جهانی فارکس فعالیت دارند.

بازار فارکس یک بازار غیرمتمرکز جهانی است که در آن ارزها 24 ساعت شبانه روز و پنج روز هفته معامله می شوند. خاورمیانه منطقه مهمی در بازار فارکس است و چندین کشور به طور فعال ارزهای خود را معامله می کنند.

  امارات متحده عربی یکی از بازیگران اصلی بازار فارکس در خاورمیانه است و اداره خدمات مالی دبی (DFSA) کارگزاران فارکس را در این کشور تنظیم می کند.

  عربستان سعودی یکی دیگر از بازیگران مهم بازار فارکس خاورمیانه است که اداره پول عربستان سعودی (SAMA) کارگزاران فارکس را در این کشور تنظیم می کند.

100 کارگزار مالی برتر جهان از نگاه کاربران خاورمیانه در سال 2023

 در ایران اما، وجود تحریم‌های گوناگون مالی و محدودیت‌های موجود برای کاربران ایرانی، همواره معامله‌گران را با چالش روبرو کرده است.. از مجموع این 100 موسسه که توانسته‌اند اعتماد کاربران خاورمیانه را به‌دست بیاورند، شرکت‌های انگشت‌شماری هستند که برای ارائه خدمات به کاربران ایرانی محدودیتی قائل نباشند. از این میان برای نمونه می‌توان "آلپاری"، "دلتا‌اف‌ایکس" و "آ مارکتس" را نام برد.

100 کارگزار مالی برتر جهان از نگاه کاربران خاورمیانه در سال 2023

هر یک از این سه موسسه با شعار و اهداف خاص خود به جذب کاربران ایرانی می‌پردازند:

  آلپاری: نام آشنایی است که اگر در زمینه بازار‌های مالی فعالیت کرده باشید احتمالا تا به حال نام آن را زیاد شنیده‌اید. ارائه خدمات به افراد ایرانی، پشتیبانی از زبان فارسی، تنوع بالای نماد معاملاتی و … مزیت‌هایی هستند که با افتاح حساب در این بروکر به آن دست پیدا می‌کنید.

  دلتا‌اف‌ایکس: این بروکر در بین ایرانیان شناخته‌شده‌است و در نقاط دیگر جهان به عنوان یک بروکر با اعتبار شناخته می‌شود. طبق بیانیه‌ای درج شده در وبسایت خود، ماموریتش را «ارائه بهترین خدمات مالی برای معامله‌گران» توصیف کرده است که می‌خواهد با ارائه اسپردهای رقابتی و دسته وسیع از نماد‌ها، تریدرها را به سمت خود بکشاند.

  آ مارکتس: ایرانیان می‌توانند با استفاده از پلتفرم معاملاتی آمارکتس، سفارشات خرید و فروش در بازارهای مالی را انجام داده و با هزینه معاملاتی رقابتی در گستره‌ی متنوع نمادها و شاخص‌های آمارکتس بهره‌مند گردند.

  در نهایت برای کار با موسسات مالی که حاضر به ارائه خدمات بدون درنظر گرفتن تحریم‌ها هستند، محدودیت‌های دیگری نیز برای تریدرهایی ایرانی وجود دارد. فیلتر بودن وبسایت همه این موسسات و کارگزاران چالش دیگری‌ست که معامله‌گران ایرانی همواره با آن مواجه هستند. برخی از شرکت‌ها با تغییر مداوم دامنه وبسایت خود سعی بر آن داشته‌اند که از این مانع عبور کنند. ولیکن این تغییر مداوم دامنه چه از نظر سهولت و چه از نظر امنیت همچنان برای ایرانیان دلنشین نخواهد بود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز