خبرگزاری کار ایران

| 07:20   
کد خبر : ۱۳۹۰۴۶۳

قبل از خرید میلگرد این نکات را بدانید

قبل از خرید میلگرد این نکات را بدانید

آهن یکی از عناصر شیمیایی اساسی در طبیعت است که در صعنت های مختلف مانند ساختمان سازی، تولید فولاد و آلیاژ، ریل سازی و.. نقش دارد. این عنصر به عنوان یک فلز انتقالی شناخته می‌شود. آهن به دلیل ویژگی های خاص آن مانند استحکام، انعطاف پذیری و قابلیت اتصال موجب شده نقش حیاتی در روزمره ما داشته باشد. در این مقاله بازار آیرون به بررسی کاربرد آهن در 3 صنعت مختلف می‌پردازد.

کاربرد اصلی آهن در صنایع ساختمان سازی چیست و چگونه ساختمان را مقاوم می‌کنند؟

وال پست منقطع به یک نوع روش مقاوم سازی دیوار های ساختمان ها و سازه ها گفته می‌شود. استفاده از وال پست، مقاومت دیوار ها را در برابر زلزله، باد و سایر آسیب های محیطی افزایش می‌دهد. وال پست منقطع محدود به یک مدل نمی‌شوند و انواع مختلفی دارد. در نتیجه شاهد طیف گسترده‌ای از قیمت وال پست منقطع در بازار فروش مصالح ساختمان هستیم. قابل ذکر است قیمت وال پست منقطع به عواملی مانند اندازه، ظرفیت و جنس بستگی دارد و هزینه‌ای که به فروشنده پرداخت می‌شود شامل هزینه نصب، خرید و نگهداری قطعه می‌شود.

مصالح دیگر برای مقاوم سازی ساختمان، میلگرد است که برای تقویت بتن، کف سازی و یا پل‌های ساختمان استفاده می‌شود. آن ها انواع مختلفی دارند و براساس آن می‌توانند قیمت‌های مختلفی نیز داشته باشند. برای خرید میلگرد لازم است قیمت‌ها را روزانه دنبال و بررسی کنید. چرا که عوامل بسیاری مانند تقاضای جهانی، تغییرات ارز، سیاست های دولتی و... نقش دارد.  بازار آیرون تاکید می‌کند پیش از خرید میلگرد با فروشنده برای نقل و انتقال میلگرد ها که برعهده فروشنده است یا خریدار توافق کنید.

کاربرد اصلی آهن در صنایع حمل و نقل چیست؟

آهن و فلزات آهنی از مهم ترین مواد در صنایع حمل و نقل هستند که، به شکل های گوناگون مانند ورق گالوانیزه، بدنه وسیله نقلیه، ریل و.. کاربرد دارند. ورق گالوانیزه یک نوع ورق فولادی است که از طریق گالوانیزه کردن، موجب ضدزنگ شدن آن و در نتیجه مقاومت آن به طور چشم گیری افزایش یافته است.  قیمت ورق گالوانیزه به واسطه آهن و مواد آلیاژی دیگری که آن را تشکیل داده‌اند نیز روزانه بوده و به مواردی که قبل تر اشاره شد بستگی دارد. قیمت ورق گالوانیزه به دلیل تولید داخلی دارای نوسانات کمتری نسبت به فلز آهن است. پس از بدنه خودرو ها ورق گالوانیزه در صنعت ریل سازی نیز کاربرد بسیاری دارد.

نکاتی که قبل از خرید میلگرد باید به آن توجه کرد

 • پژوهش و و مقایسه: قبل از خرید هر محصولی، باید درباره برندها، مدل‌ها و ویژگی های آن محصول تحقیق کرد و انواع مختلف آن را با یکدیگر مقایسه کرد.
 • بررسی نظرات و امتیاز ها: نظرات و امتیاز های کاربرانی که قبل از شما آن محصول را خریداری کرده‌اند، می‌تواند کمک کننده باشد.
 • اعتبار فروشنده: اگر خرید آنلاین است، اعتبار و امتیاز فروشنده را بررسی کنید. تجربه یک معامله مطمئن مهم ترین چیز است.
 • مقایسه قیمت ها قبل از خرید: قیمت فروشندگان مختلف را مقایسه کنید، تا بهترین قیمت و بهترین کیفیت را پیدا کنید.
 • بررسی شرایط گارانتی: اگر محصولی که قصد خریداری آن را دارید بهای زیادی دارد، بهتر است مطمئن شوید که گارانتی معتبری در اختیارتان قرار گرفته و در ارائه خدمات پس از فروش مشکلی ایجاد نمی‌شود.
 • نوع آهن: در بازار انواع مختلفی از آهن مانند آهن آلات، آهن ربا، ورق آهن و... وجود دارد. انتخاب نوع آهن مناسب بسیار مهم است.
 • کیفیت آهن: کیفیت آهن براساس مواردی مانند مقاومت، انعطاف پذیری و دوام مشخص می‌شود. باید مطمئن شوید آهن مدنظرتان با استانداردهای مدنظر شما هماهنگی دارد.
 •  نقل و انتقال: اگر آهن خریداری شده نیاز به انتقال دارد، مطمئن شوید که شما یا فروشنده، مسئولیت حمل و نقل را به درستی بر عهده دارید.

Picture16

فلز آهن چه تاثیری بر رشد و توسعه اقتصاد کشور ها دارد؟

فلز آهن یکی از مهم ترین و پرکاربرد ترین فلزات در جهان است و تاثیرات آن بر توسعه صنایع و اقتصاد کشور ها بسیار گسترده و مهم می‌باشد. برخی از تاثیرات این فلز در توسعه صنایع:

 1. صنعت فولاد سازی: توسعه صنعت فولاد سازی موجب ایجاد اشتغال می‌شود بنابراین به صورت مستقیم و غیر مستقیم بر رشد اقتصادی تاثیر می‌گذارد.
 2. پیشرفت فناوری: استفاده از فلز آهن در صنایع گوناگون مانند خودروسازی، ساختمان سازی، راه سازی، تولید تجهیزات صنعتی و... نشان دهنده توانایی های یک کشور در پیشرفت فناوری و تکنولوژی است.
 3. اثر مستقیم بر اقتصاد منطقه ای: توسعه معادن آهن و صنایع مرتبط با آن منجر به ایجاد شغل و رونق اقتصادی در منطقه دارای معادن می‌شود. این صنایع نیاز به نیروی کار ماهر و غیر ماهر دارند که از جمعیت همان منطقه استفاده می‌شود.
 4. صادرات و درآمد ارزی: کشورهایی که معادن غنی از آهن دارند، می‌توانند فلز آهن را به کشور های دیگر صادر کنند. این فرایند منبع درآمد ارزی برای کشور صادر کننده فلز آهن است.
 5. تاثیر بر صنایع پرورشی: فلز آهن به عنوان یک فاکتور اصلی در ساخت تجهیزات و ماشین آلات صنایع مختلف مانند کشاورزی، صنایع دریایی، صنعت نفت و گاز و.. نقش مهمی دارد.

بررسی مزایا و معایب فلز آهن در صنایع گوناگون

 

مزایا

معایب

صنعت خوردروسازی

مقاومت دربرابر فشارهای مکانیکی و ضربه

بالا بودن مصرف سوخت به دلیل سنگینی

صنعت لوازم خانگی

قابلیت بازیافت و کاهش آسیب به طبیعت

وزن بالا و مشکل در حمل لوازم خانه

صنعت تجهیزات دریایی

قابلیت جوشکاری بالا

مقاومت پایین دربرابر زنگ زدگی

صنعت راه سازی

پایداری در برابر رنج وسیعی از شرایط

هزینه تولید و نصب بالا

صنعت تولید آلیاژ

هزینه مناسب به عنوان مواد اولیه

تغییر ساختار آلیاژ در دمای بالا

 

 

سخن پایانی:

خرید میلگرد یک فرآیند حساس و مهم در صنایع مختلف است. چراکه لازم است مطمئن شوید میلگرد مورد نظرتان با استاندارد ها و مشخصات مورد نیاز شما سازگاری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان برای خرید میلگرد، ورق گالوانیزه و خرید ریل با (بازار آیرون: Bazariron) تماس حاصل فرمایید. درصورت تجربه خرید از بازار آیرون انتقادات و پیشنهادات خود را برای خرید بهتر دیگران در کلنت ها به اشتراک بزارید.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  پیشنهاد امروز