خبرگزاری کار ایران

| 11:48   
کد خبر : ۱۳۷۴۱۷۲

توسعه همکاری‌های ایران و ازبکستان در صنعت کشاورزی

همکاری‌های فنی کشاورزی در طرح‌های آب و خاک برای مقابله با کم‌آبی بین ایران و ازبکستان تقویت و توسعه می‌یابد.

توسعه همکاری‌های ایران و ازبکستان در صنعت کشاورزی

به گزارش خبرگزاری «ایلنا» به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، بهادر عبدالله اف، سفیر جمهوری ازبکستان در ایران روز دوشنبه با صفدر نیازی شهرکی، معاون آب و خاک دیدار و گفتگو کرد.

این ملاقات با هدف تقویت و توسعه همکاری‌های دوجانبه و نیز پیگیری تفاهمات پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک دو کشور که در خرداد ماه سال جاری با حضور معاون آب و خاک در تاشکند برگزار شده بود، صورت گرفت.

در این دیدار بر اولویت‌ها و انتظارات طرف ازبکستانی تاکید شده و سفیر جمهوری ازبکستان برای توسعه همکاری‌های متقابل اعلام آمادگی کرد.  

همچنین در این نشست، توضیحات لازم در خصوص شرح وظایف، وضعیت طرح‌های آب و خاک، ظرفیت‌ها و پیشنهادهای اجرایی و عملیاتی از طرف معاون آب و خاک ارائه شد.

سفیر ازبکستان به سابقه و تجربه باارزش و طولانی مدت ایران در زمینه مقابله و سازگاری با شرایط کم‌آبی حاکم در منطقه و جهان اشاره کرده و این موضوع را از دلایل علاقمندی و ترجیح کشور ازبکستان برای تعمیق همکاری‌های فنی با ایران در مقایسه با سایر کشورهای منطقه نامید.

همچنین مقرر شد معاونت آب و خاک ظرفیت‌های مرتبط  در حوزه‌های مشاوره، مطالعات، اجرا و تامین ملزومات پروژه‌های آب و خاک و همچنین نتایج سایر توافقات و مباحث مطروحه را به صورت رسمی به طرف مقابل اعلام کرده و زمینه لازم را برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی و بازدیدهای متقابل کارشناسی ایجاد کند. در این دیدار رایزن اقتصادی سفارت ازبکستان، نمایندگان وزارت امور خارجه، نمایندگان دفتر امور بین‌الملل و نماینده سازمان حراست وزارت جهاد کشاورزی و مسئول امور بین‌الملل معاونت حضور داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز