خبرگزاری کار ایران

| 02:35   
کد خبر : ۱۳۵۱۱۶۰

اعلام قیمت پایه محصولات گروه خودروسازی سایپا/ افزایش قیمت سایپا حداقلی است

قیمت پایه محصولات گروه خودروسازی سایپا اصلاح شد لذا در سال جاری متقاضیان محصولات این مجموعه با حداقل افزایش قیمت، می‌توانند خودرو مورد نیاز خود را خریداری کنند.

اعلام قیمت پایه محصولات گروه خودروسازی سایپا/ افزایش قیمت سایپا حداقلی است

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سایپا ، گروه خودروسازی سایپا بر اساس مصوبه شورای رقابت و هماهنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و با هدف افزایش تولید و ارتقاء کیفیت محصولات در جهت رضایتمندی مشتریان، مجوز تغییر در نرخ فروش محصولات خود را دریافت کرد.

گروه خودروسازی سایپا با در نظر گرفتن شعار سال"مهار تورم و رشد تولید" سعی کرده که میزان افزایش قیمت محصولات را حداقلی در نظر بگیرید تا آحاد جامعه امکان خرید محصولات گروه خودروسازی سایپا را داشته باشند، بدین جهت گروه خودروسازی سایپا در نظر دارد با بهبود مستمر شاخص های نیروی انسانی، اثربخشی ماشین آلات و کاهش قیمت خریدهای خارجی در هزینه های خود صرفه جویی کند.

موافقت شورای رقابت با اصلاح قیمت ها در حالی اتفاق افتاده که آخرین افزایش قیمت خودرو مربوط به آذر سال ۱۴۰۰ بود و سال گذشته قیمت کارخانه‌ای هیچکدام از خودروهای سایپا افزایش پیدا نکرد و این امر به رغم رشد قیمت مواد اولیه بود.

سال گذشته با وجود آنکه قیمت خودرو اصلاح نشد و گروه خودروسازی سایپا سه خودروی تیبا1، تیبا2 و ساینا را از خطوط تولید خود کنار گذاشت، در مقایسه با سال 1400، رشد تولید 20 درصد (474 هزار و 454 دستگاه خودرو در سال 1401 تولید شده است) بوده است و همچنین در هفته اول فروردین سال جاری  در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تولید خودرو 32 درصد افزایش یافت.

شورای قابت و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ۵ ماه قبل از شروع سال 1402 کار کارشناسی در مورد قیمت خودرو را انجام دادند و بر این اساس مبنای قیمت گذاری آنها گزارش نیمه نخست سال ۱۴۰۱ خودروسازان بود.

بر این اساس باید عنوان کرد که به قیمت‌های پایه اعلام شده در جدول پیش رو، بایستی ۶ درصد مالیات ارزش افزوده، ۳ درصد عوارض شهرداری، ۲.۵ درصد مالیات هوای پاک، یک درصد مالیات ماده ۳۰ قانون مالیات ارزش افزوده و یک درصد مالیات شماره‌گذاری و همچنین چهار میلیون و ۲۵۰ هزار تومان از بابت بیمه شخص ثالث و ۶۰۰ هزار تومان خدمات شماره‌گذاری، پست و نصب پلاک اضافه شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار روز سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    پیشنهاد امروز