کد خبر: 1341010 A

بازدید سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان از فولاد سنگان

سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان با حضور در شهرستان خواف، از شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان بازدید نمود.

بازدید سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان از فولاد سنگان

نورالدین عزیزی، با حضور در منطقه معدنی سنگان و حضور در شرکت فولاد سنگان گفت : شهرستان خواف با برخورداری از معادن غنی سنگ آهن از ظرفیت های خوبی برای توسعه همکاری ها و سرمایه گذاری های اقتصادی و صنعتی و معدنی بین ایران و افغانستان برخوردار است.

وی در جریان بازدید از منطقه با اشاره به ظرفیت های مشترک معدنی بین بخش سنگان و افغانستان تصریح کرد: این ظرفیتها بستر افزایش همکاریهای مشترک را افزایش داده است.

سرپرست وزارت صنعت و تجارت افغانستان ضمن تاکید بر لزوم بهره گیری از توانایی تخصصی شرکتهای معدنی ایران در زمینه توسعه کمی و کیفی فعالیتهای معدنی در افغانستان ادامه داد: از سرمایه گذاری شرکتهای معدنی در این کشور استقبال می کنیم.

وی ادامه داد : باید از ظرفیتهای معدنی برای توسعه همکاریهای تجاری و صادراتی بین دو کشور ایران و افغانستان بهره برد و در جلسه های مشترک بعدی با حضور مسئولان معدنی افغانستان این مساله مورد توجه بیشتر قرار گیرد و از همکاریهای دو کشور برای توسعه همکاریهای مشترک حداکثر بهره را گرفت.

شمسی نیا ، معاون بهره برداری فولاد سنگان، ضمن خیرمقدم به هیات اقتصادی کشور افغانستان افزود : فولاد سنگان از جمله شرکت های فعال در منطقه سنگان است که با سرمایه گذاری فولاد مبارکه در این منطقه احداث گردیده و مجری بهره برداری از کارخانجات تولید گندله و کنسانتره در این منطقه به ظرفیت هر کدام پنج میلیون تن در سال می باشد.

وی افزود : شرکت فولاد سنگان از ابتدای بهره برداری تاکنون حدود 18 میلیون تن گندله تولید نموده که میزان تولید این شرکت در سال گذشته بیش از چهار میلیون تن بوده است.

معاون بهره برداری فولاد سنگان در ادامه به ظرفیت های موجود اشاره نمود و اضافه کرد : فولاد سنگان با توجه به ظرفیت های موجود ، پروژه های گوناگون توسعه ای را در برنامه دارد که، احداث کارخانه کنسانتره هماتیتی، افزایش ظرفیت کارخانه گندله سازی، توسعه طرح های زیست محیطی، احداث نیروگاه بادی و … از جمله پروژه های این شرکت در توسعه توانمندی ها می باشد.

معادن سنگ‌ آهن سنگان خواف با بیش از یک میلیارد تن ذخیره یکی از ۱۰ معدن بزرگ سنگ‌ آهن در جهان و تامین‌ کننده خوراک اولیه برای تولید ۱۷.۵ میلیون تن کنسانتره، ۱۵ میلیون تن گندله و پنج میلیون تن سنگ‌ آهن  است.

 

 

انتهای پیام/
افغانستان تجارت صنعت فولاد خواف
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر