کد خبر: 1234517 A

سایپا در دو ماه ابتدایی سال جاری افزایش تولید را ادامه داده و توانسته در فروردین ماه، روزانه 1303 دستگاه خودرو و در اردیبهشت ماه 1523 دستگاه خودرو تولید کند و در هفته پایانی اردیبهشت ماه تولید به صورت روزانه به 1730 دستگاه خودرو رسیده است.

به گزارش ایلنا، گروه خودروسازی سایپا در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری در ارتباط با تقویت تولید دانش بنیان و بر اساس یکی از بندهای فرمان 8 ماده ای رئیس جمهور به منظور افزایش ظرفیت تولید و بهبود کیفیت، این مهم را در دستور کار خود قرار داده و توانسته در بهمن و اسفند ماه سال گذشته به ترتیب 1060 و 1123 دستگاه خودرو به صورت روزانه تولید و روانه بازار کند و روند افزایشی تولید را داشته باشد.

در خصوص خودروهای ناقص در دی ماه ۱۴۰۰ تعداد 79264 دستگاه در پارکینگ این شرکت موجود بوده که شمار این خودروها در اسفند ماه سال گذشته به حدود 43000 دستگاه کاهش یافته تا شاهد تحقق ۱۰۰ درصدی هدف تعیین شده در رابطه با کاهش تعداد این خودروها طی سال ۱۴۰۰ باشیم.

همچنین تعداد خودروهای ناقص در اردیبهشت ماه سال جاری از حدود 31 هزار دستگاه به حدود ۲۵ هزار دستگاه کاهش یافته (کاهش حدود 6000 دستگاه) تا شاهد کاهش حدود 18000 دستگاه خودروی ناقص در پارکینگ‌های گروه خودروسازی سایپا تا پایان اردیبهشت سال جاری نسبت به اسفند ۱۴۰۰، باشیم و به زودی تعداد خودروهای مذکور به ۲۰ هزار دستگاه خواهد رسید.

تعهدات کلی گروه خودروسازی سایپا در سال ۱۴۰۱ معادل ۱۹۴ هزار و ۹۱۳ دستگاه خودرو و تعهدات معوق آن معادل ۶ هزار و ۱۹۰ دستگاه خودرو است که نشان از کاهش قابل توجه تعهدات معوق این شرکت را دارد.

در رابطه با تولید تجمیعی گروه خودروسازی سایپا طی سال ۱۴۰۱ نیز حدود 56 هزار دستگاه خودرو تولید شده است که بر اساس برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در این بخش تاکنون  ۹۹ درصد برنامه محقق شده که از این تعداد تولید حدود 50 هزار دستگاه بر اساس تولید به صورت نرخ "عبور مستقیم" حدود 90 درصدی انجام شده است.

انتهای پیام/
خودرو دی ماه سایپا مقام معظم رهبری وزارت صنعت معدن و تجارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر