خبرگزاری کار ایران

هزینه ایمپلنت دندان 1400 چقدره ؟ (آذر ماه سال 1400)

asdasd
کد خبر : ۱۱۶۵۶۴۷

هزینه ایمپلنت دندان چقدره ؟

سوالی که در بین بیماران مطرح است این است که  هزینه ایمپلنت دندان 1400  چقدره ؟ امروزه با وجود ایمپلنت دندان، افراد در مواقع از دست دادن دندان کمتر به سراغ دندان‌های مصنوعی متحرک می‌روند.

ایمپلنت دندان، مانند دندان اصلی فرد، در دهان ثابت است و به صورت دائمی قابلیت استفاده دارد. افراد زیادی هستند که قصد انجام ایمپلنت دندان را دارند و طبیعتاً هزینه ایمپلنت دندان 1400 نیز یک مسئله قابل اهمیت برای این افراد است. در این مطلب به شرح هزینه‌های ایمپلنت دندان و عوامل مربوط به آن می‌پردازیم.

ایمپلنت دندان چیست؟

ایمپلنت دندان، در واقع پیچ‌هایی است که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته در فک جای گذاری شده و سپس با استفاده از روکش دندان پوشش داده می‌شود، به همین دلیل، به ایمپلنت دندان، کاشت دندان نیز گفته می‌شود.

عملکرد ایمپلنت دندان کاملا مشابه با دندان طبیعی فرد است. فرد بدون هیچ گونه مشکل و احساس بد می‌تواند با استفاده از ایمپلنت دندان غذا‌های مختلف را بجود، دندان‌های خود را مسواک بزند و... .

لازم است بدانید که فلزی که برای ساخت پیچ‌های ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، فلزی به نام تیتانیوم بوده که کاملا با بافت بدن انسان سازگار است.

هزینه ایمپلنت دندان 1400 چقدره ؟ (آذر ماه سال 1400)

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟

اگر قصد انجام ایمپلنت دندان داشته باشید یا در میان اطرافیانتان کسی باشد که ایمپلنت دندان انجام داده باشد، حتما تا کنون شنیده‌اید که هزینه ایمپلنت دندان آن نسبتا بالا است. اما علت آن چیست؟

علت بالا بودن هزینه کاشت دندان طبیعی (ایمپلنت دندان) این است که فیکسچر (همان پیچ ایمپلنت دندان) و پروتز دندانی که به عنوان روکش دندان روی فیکسچر سوار می‌شود مقداری بیشتر از هزینه‌های سایر اعمال دندان پزشکی است.

 پروتز دندانی که برای ایمپلنت دندان مورد استفاده قرار می‌گیرد، ماهیت و نحوه ساخت متفاوتی نسبت به سایر روکش‌های دندانی دارد و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارد. همچنین دندان پزشکی که برای شما ایمپلنت دندان انجام می‌دهد، لازم است تخصص و مهارت و تجربه کافی داشته باشد.

بنابر این دستمزد متخصص ایمپلنت دندان برای انجام کاشت ایمپلنت نیز مقداری بیشتر از سایر اعمال دندان پزشکی خواهد بود.

لیست قیمت ایمپلنت دندان

همان طور که گفته شد ایمپلنت دندان قیمت های مختلفی دارد که در این جا قیمت برخی از برند‌های ایمپلنت دندان را ذکر می‌کنیم:

ایمپلنت دندان  Snuc  قیمت 3.390.000 تومان       

ایمپلنت دندان کره ای برند    Sewon medix   قیمت 5.500.000 تومان             

ایمپلنت دندان کره ای برند بیوتم    Biotem      قیمت 5.890.000 تومان       

ایمپلنت دندان کره ای برند Dio  قیمت  6.000.000 تومان       

ایمپلنت دندان فرانسوی برند  Mib       قیمت  4.890.000 تومان

ایمپلنت دندان سوییسی برند اشترومن Struman  قیمت  13.000.000 تومان 

ایمپلنت ایرانی 3A     قیمت 3.000.000 تومان

هزینه ایمپلنت دندان 1400 چقدره ؟ (آذر ماه سال 1400)

کاشت دندان طبیعی در دندانپزشکی آیریک

همان طور که گفته شد ایمپلنت دندان یک عمل دندان پزشکی است که به جهت پر کردن فضای خالی ناشی از از دست دادن دندان انجام می‌شود.

از جمله عوامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان می‌توان به برند، کیفیت، جنس، شرایط دهان و دندان فرد، دندان پزشک، تجهیزات کلینیک، نوع پروتز روکش دندانی و... اشاره کرد.

پزشکان و متخصص ایمپلنت دندان در دندانپزشکی آیریک بصورت رایگان شما را ویزیت و معاینه میکنند و میتوانید از شرایط بسیار عالی و تخفیفات ویژه قیمت ایمپلنت دندان در سال 1400 در کلینیک دندانپزشکی آیریک بهره مند شوید.

در کلینیک آیریک میتوانید خدماتی مثل کاشت دندان طبیعی، ایمپلنت دندان فوری و ایمپلنت دیجیتال را با بروز ترین تجهیزات و بهترین قیمت انجام دهید.

همچنین با مراجعه به سایت دندانپزشکی آیریک https://iricclinic.com/  می توانید از  قیمت ایمپلنت فوری  و   قیمت لمینت دندان 1400  نیز آگاه شوید.       

هزینه ایمپلنت دندان 1400 چقدره ؟ (آذر ماه سال 1400)

انواع ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان انواع مختلفی دارد که در ادامه به شرح  انواع ایمپلنت دندان  می‌پردازیم.

ایمپلنت دندان داخل استخوانی: این نوع ایمپلنت دندان در قالب یک پیچ تیتانیومی درون استخوان فک جای گذاری می‌شوند.

ایمپلنت دندان ساب پریوستیال: افرادی که یک یا چند دندان خود را از دست می‌دهند، اگر به مدت طولانی (بیش از 6 ماه) برای پر کردن جای خالی دندان اقدام نکنند، دچار تحلیل رفتگی استخوان فک در ناحیه می‌شوند. ایمپلنت دندان ساب پریوستیال نیز برای مواردی استفاده می‌شود که استخوان فک تحتانی فرد تحلیل رفته باشد.

ایمپلنت دندان زایگوماتیک: این نوع ایمپلنت دندان نیز برای موارد تحلیل رفتگی استخوان فک فوقانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان قیمت مختلفی دارد مانند هر چیز دیگری، هزینه ایمپلنت دندان تحت تاثیر عوامل مختلفی است. اولین و مهم‌ترین عامل موثر بر هزینه ایمپلنت دندان برند و کشور تولید کننده ایمپلنت دندان است.

اگر ایمپلنتی که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته استفاده می‌کنید از یک برند مناسب باشد، قطعا کیفیت، جنس و طول عمر بالایی نیز خواهد داشت و طبیعتا برای چنین ایمپلنتی باید هزینه بیشتری بپردازید.

مورد دیگری که بر هزینه کاشت دندان موثر است، متریالی است که برای ساخت پروتز دندانی مورد استفاده قرار می‌گیرد. کیفیت پروتز دندانی نیز بر هزینه کل ایمپلنت دندان موثر خواهد بود.

از دیگر عواملی که بر هزینه ایمپلنت دندان تاثیر گذار هستند می‌توان به موقعیت جغرافیایی کلینیک دندان پزشکی، خود دندان پزشک، امکان و تجهیزات کلینیک دندان پزشکی و... اشاره کرد.

طول عمر ایمپلنت دندان چقدر است؟

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد، ایمپلنت دندان به عنوان یک روش درمانی دائمی شناخته می‌شود اما در صورتی که فرد مراقبت‌های لازم را به درستی رعایت نکند، ممکن است موجب کاهش کارایی و طول عمر ایمپلنت دندان شود. مراقبت‌های ایمپلنت دندان را نیز در ادامه شرح می‌دهیم.

مراقبت‌های ایمپلنت دندان:

رعایت بهداشت دهان و دندان مهم‌ترین نکته‌ی مراقبتی در رابطه با ایمپلنت و هر عمل دندان پزشکی دیگر است. در این راستا لازم است مدتی پس از جراحی از مسواک کردن محل جراحی اجتناب کرده اما با نخ دندان، دهان شویه و آب ولرم دندان‌های خود را تمیز کنید.

پس از ایمپلنت لازم است برای بهبود محل جراحی و ترمیم بخیه، از کمپرس سرد استفاده کنید و به میزان کافی استراحت داشته باشید. همچنین دوری از دخانیات و مشروبات الکلی یک امر بسیار مهم است، چرا که این موارد احتمال بروز عفونت در محل جراحی را تشدید می‌کند.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان:

برای انجام مراحل ایمپلنت دندان لازم است که با استفاده از بی حسی موضعی، محل جراحی بی حس شود. گاهی هم بسته به شرایط خاص بیمار، مطابق صلاح دید دندان پزشک، بیمار بیهوش می‌شود. پس از آن محل جراحی باز شده و پیچ ایمپلنت در استخوان فک قرار داده می‌شود.

پس از آن باید به فاصله 3 تا 9 ماه برای جوش خوردن پیچ با استخوان فک و فیکس شدن آن صبر کرد. در طی این دوره پروتز دندانی که به عنوان روکش روی فیکسچر نصب می‌شود ساخته می‌شود.

عوارض ایمپلنت دندان چیست ؟

 • هزینه بالا
 • طول درمان طولانی مدت
 • ریسک‌های جراحی مانند عفونت
 • نیاز به بررسی‌های مرتب و دوره‌ای
 • مقداری درد بعد از انجام جراحی ایمپلنت دندان
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز