خبرگزاری کار ایران

گام بزرگ بهپاک در راه امنیت غذایی با افتتاح چهار پروژه

asdasd
کد خبر : ۱۰۸۰۰۱۱

دوشنبه سوم خرداد 4 پروژه مهم در شرکت بهپاک با هزینه ای نزدیک به 75 میلیارد ریال به بهره برداری می‌رسد

 به گزارش خبرنگار ایلنا، تهیه و تولید مواد غذایی برای هر کشوری از اهمیت زیادی برخوردار است از همین رو شرکت‌ها و کارخانه‌هایی که مواد اولیه تولید مواد غذایی و خوراکی را بر عهده دارند و همچنین نقش پررنگی در این زنجیره دارند بسیار مهم هستند در کشور ما نیز شرکت‌های مختلفی نسبت به تولید محصولات مهم غذایی اقدام می‌کنند و یکی از مهمترین شرکت‌ها شرکت صنعتی بهپاک است شرکت صنعتی بهپاک که از سال 47 تاسیس شده دارای کارخانجات پنبه‌پاک کنی، روغن کشی، پروتئین گیاهی، که محصولاتی همچون روغن خام سویا و کلزا انواع کجاله دانه‌های روغنی، پروتئین و آ‌رد سویا، پروتئین صنعتی، لسیتین را تولید می‌کنند.

این شرکت با استحصال از دانه های روغنی مرغوب دنیا با بهترین کیفیت و در شرایط کاملا بهداشتی محصولات متنوعی را تولید می‌کنند کیفیت بالای محصولات تولیدی و دارا بودن شرایط و ویژگی‌های مورد نیاز  همیشه  مورد قبول مصرف‌کنندگان در رده‌های صنعتی و خانواده‌ها بوده است  این شرکت تاکنون سیستم‌های استاندارد و مدیریتی ایزو 9001 و ایزو 22000 را کسب کرده و مورد رضایت اکثر مشتریان بوده است.

شرکت بهپاک در مراسم‌ها و همایش‌های مختلف تندیس‌های مختلفی مانند تندیس صنعت سبز، تندیس حامی سلامت، تندیس دیاموند، تندیس رعایت حقوق مصرف‌کنندگان، تندیس عنوان صنعت برتر و ثبت محصولات در سازمان غذا و داروی ایالات متحده را به دست آوردند. عملکرد این شرکت باعث شده تا در بورس نیز سهامداران اقبال خوبی به آن نشان بدهند به صورتی که در آخرین مجمع عمومی و عادی سالیانه این شرکت که 30 فروردین 1400 برگزار شد امیر حمزه  توسلی مدیرعامل جوان و نائب رییس هیات مدیره از رشد شش درصدی نسبت به سود عملیاتی فروش شرکت در سال مالی 99 نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و این اقدام را نتیجه مثبت استفاده بهینه از ظرفیت تولید و به تبع آن کاهش قیمت تمام شده و مدیریت هزینه دانست.

 هزینه‌های مالی شرکت بهپاک در سال 99 با کاهش 53 درصدی و 552 میلیارد ریال در سال مالی 98 به 258 میلیارد ریال رسیده است همچنین سود خالص این شرکت نیز با 30 درصد افزایش از 403 میلیارد ریال به 525 میلیارد ریال درسال مالی 99 رسیده است.

شرکت بهپاک رشد خوبی پیدا کرده به صورتی که فروش محصولات پروتئینی از 36 هزار 486 تن در سال 98 به 41 هزار و 173 تن در سال سال 99 رسیده است.

همچنین شرکت صنعتی بهپاک در سه ماهه منتهی به اسفند 99 برای هر سهم 1614 ریال سود محقق کرد که به نسبت دوره قبل رشد 662 درصدی داشته است در سال 1400 نیز که از سوی مقام معظم رهبری سال تولید، مانع زدایی‌ها و پشتیبانی‌ها نامگذاری شده این شرکت تلاش دارد تا به گسترش خطوط تولید و بالا بردن تولید محصولات خود ادامه بدهد


 گام بزرگ بهپاک در راه امنیت غذایی با افتتاح چهار پروژه

بهره برداری از دستگاه و خط پروتین ساز وینگر 7

با توجه به افزایش قیمت فرآورده های پروتیینی بالاخص گوشت قرمز و گوشت سفید در طول یکسال اخیر و همچنین نیاز جامعه به تامین فرآورده های پروتیینی ارزان قیمت ، شرکت بهپاک  برآن شده است  که بعنوان بزرگترین تولیدکننده پروتیین گیاهی سویای کشور و با داشتن 75 درصد سهم بازار این محصول با ارزش ، نسبت به توسعه خطوط تولید پروتیین ساز خود اقدام نماید.

 اما ازآنجایی که واردات ماشین آلات پروتیین ساز ضمن ارزبری بسیار زیاد باعث اتلاف زمان زیاد جهت تامین و پرداخت ارز و همچنین ساخت دستگاه از طرف سازنده و حمل و تشریفات گمرکی می باشد لذا این شرکت با تکیه بر تلاش و دانش مهندسان و پرسنل خود و همچنین در سالی که مزین به فرمایش مقام معظم رهبری به سال تولید ، پشتیبانی ها و مانع زدایی است ، اقدام به ساخت و نصب و راه اندازی ماشین پروتییئن ساز وینگر 7 کرده است  و روز دوشنبه سوم خرداد ماشین پروتیین ساز وینگر 7به بهره برداری می رسد ساخت نصب و راه اندازی این طرح حدود 9 ماه طول کشیده است 
 گام بزرگ بهپاک در راه امنیت غذایی با افتتاح چهار پروژه

افتتاح  انبار انواع کنجاله

 انبار انواع کنجاله ظرفیت نگهداری 4 هزار تن کنجاله را دارد.این طرح باتوجه به افزایش ظرفیت روغن‌کشی واحد لورگی از 500 تن به 950 تن در روز انجام می‌شود همچنین با توجه به اجرای پروژه‌های طرح و توسعه جدید در آینده نزدیک در شرکت بهپاک من جمله طرح تولید خوراک دام طیور و آ‌بزیان با ظرفیت روزانه 800 تن نیاز به انبار و نگهداری انواع کنجاله و نهاده‌های دامی همچون ذرت، جو و گندم کاملا احساس می‌شد و لذا ساخت و بهره‌برداری از یک واحد انبار 4 هزار تنی با توجه به الزام و ضرورت ایجاد شده و با دستور مدیر عامل مورد اجرا قرار گرفت این انبار با عرض 35 متر و طول 48 متر و با ارتفاع متر 6.5 ساخته شده و ارتفاع یال وسطی 10.43 متر است این انبار مجهز به خط اصلی انتقال کنجاله از سقف بوده که به خطوط انتقال واحد کنجاله واحد لورگی متصل می‌شود.

 گام بزرگ بهپاک در راه امنیت غذایی با افتتاح چهار پروژه

افتتاح پست برق 20کیلوولتی

در  راستای برنامه های توسعه ای شرکت بهپاک، تاسیس پست جدید 20 کیلوولتی تامین برق مورد نیاز انبارهای جدید، ایستگاه پمپاژ تخلیه و بارگیری مخازن روغن روز دوشنبه به بهره برداری می رسد.

ظرفیت این پست 20 کیلوولت حدود 1000 کیلوولت آمپر است و جهت ارتباط با پست‌های دیگر کارخانه، خطوط تولید و سالن پروژه های مذکور نیز کانال برق زیر زمینی آدم رو به طول 350 متر احداث شده است  و کلیه کابل کشی‌های فشار متوسط 20 کیلوولت، فشار ضعیف 400 ولت و کابلهای شبکه و دوربین مداربسته، روشنایی و تلفن داخلی و ... از داخل کانال برق انجام شده است.
 

راه اندازی سرویس FTTH  

با توجه به سیستم ارتباطی پر سرعت (فیبر نوری) در فضای کارخانه به طول 3000 کیلومتر در 11 ایستگاه مجزا، اتصال خطوط ارتباطی شرکت به اینترنت و خطوط ارتباطی کشور در دستور کار قرار گرفت و با راه اندازی سرویس FTTH  ، سرعت ارتباطی تبادل اطلاعات بین کارخانه و دفاتر شرکت و سازمان های مرتبط چند برابر و حداکثر تا 100 مگابایت افزایش یافت.

با استفاده از تجهیزات جدید سرعت ارتباطی در روزهای آینده به 200 مگابایت افزایش خواهد یافت که این اقدامات به افزایش سرعت سامانه های ارتباطی شرکت نیز منجر می شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز