کد خبر: 689998 A

رئیس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی مطرح کرد:

رئیس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی ضمن هشدار در مورد عوارض تزریق ژل و بوتاکس توسط افراد غیر پزشک یا در آرایشگا‌ه‌ها گفت: در برخی از افراد وجود اختلالات روانپزشکی سبب شده تا تمایل به عمل‌های زیبایی غیر ضروری داشته باشند.

به گزارش ایلنا، دکتر علی بیژنی در مورد جراحی پلاستیک اظهار کرد: برخی از پزشکان بدون داشتن تخصص و آموزش‌های لازم اقدام به جراحی پلاستیک می‌کنند در صورتی که جراحی پلاستیک عملی دقیق و ظریف بوده که علاوه بر داشتن پیش زمینه آموزش‌های آکادمیک در خصوص جراحی پلاستیک و زیبایی، نیاز به آموزش مداوم و بروز رسانی معلومات در این خصوص دارد.

وی با بیان اینکه برخی افراد در آرایشگاه‌ها اقدام به تزریق ژل و بوتاکس می‌کنند و این کار سلامت افراد را به خطر می‌اندازد، افزود: مردم باید آگاه باشند و به هیچ عنوان به مراکز غیرمجاز و آرایشگا‌ها مراجعه نکنند.

رئیس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی خاطر نشان کرد: در فضاهای مجازی جراحی‌های زیبایی بصورت خیلی اغراق امیز تبلیغ می‌شود در صورتی که انجام جراحی‌های زیبایی بدون عارضه نیست و اگر این کار توسط افراد غیرمتخصص انجام شود عوارض جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت.

بیژنی با بیان اینکه تعرفه‌های مشخصی برای انجام جراحی‌های زیبایی و پلاستیک توسط وزارت بهداشت تعیین شده است، گفت: تمامی هزینه‌ها توسط وزارت بهداشت و بر اساس کد‌هایی که مشخص شده است، انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: جراحی بینی یکی از شایع‌ترین عمل زیبایی است که باید توسط متخصصان متبحر در این زمینه انجام شود.

رئیس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی خاطر نشان کرد: به هیچ عنوان یک پزشک متخصص جراحی پلاستیک اقدام به جراحی زیبایی غیر متعارف مثلا برای گوش الاغی یا چشم گربه‌ای نمی‌کند چرا که این کارها اخلاقی نبوده و پس از مدتی ممکن است موجب پشیمانی بیمار شود و اصول کاری پزشک را نیز به خطر می‌اندازد.

وی تصریح کرد: جراحان پلاستیک باید در زمینه وسایل مصرفی برای بیمار نیز وسواس داشته باشند و از بهترین وسایل موجود در بازار استفاده کند.

رئیس انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی یادآور شد: تحریم‌های به وجود آمده هیچ گونه تاثیری در کاهش آمار افراد مراجعه کنندگان به کلینیک‌های جراحی زیبایی نداشته است.

بیژنی خاطر نشان کرد: برخی از بیماران به دلیل اختلالات روانپزشکی تمایل به جراحی‌های زیبایی غیرضروری دارند که این امر سلامت آنها را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. بنابر این اگر پزشکی به وجود اینگونه اختلالات روانی شک کند باید فرد را به روانشناس یا روانپزشک ارجاع دهد.

وی در پایان گفت: دومین کنگره بین‌المللی بزرگان جراحی پلاستیک و زیبایی در رینوپلاستی با محور رینوپلاستی (جراحی‌بینی) با حضور اساتید بین‌المللی و سخنرانان داخل کشور 22 تا 23 ‌آبان ماه برگزار می‌شود و برای فوق تخصص‌های جراح پلاستیک و متخصصین گوش و حلق و بینی دارای امتیاز بازآموزی است.

0168c595-afc5-4bc5-9320-7fbff0de0f1f

پزشک پلاستیک جراحی پلاستیک زیبایی گربه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر