کد خبر: 676414 A

هفدهمین نمایشگاه (ایپاس 2018)- تهران؛

سلاح هوماک آر 101 اولین سلاح ساچمه زنی ایرانی است که صرفاً برای ماده تیراندازی تراپ المپیک طراحی و تولید شده است.

به گزارش ایلنا، مدیر پروژه تولید سلاح ورزشی صنایع جنگ افزارسازی شهید همدانی گفت: این سلاح که توسط کارشناسان زبده صنایع دفاع ساخته شده در چهارمین دوره مسابقات تیراندازی آزاد تراپ کشوری  مرداد ماه 97 توسط ۴ نفر از تیراندازان با سابقه این رشته استفاده شده و مقام های اول سوم و پنجم را از آن خود کرده است.

 در این مسابقات غالباً شرکت‌کنندگان از برندهای معتبر اروپایی استفاده می کردند  این سلاح به طور رسمی در نمایشگاه ایپاس 2018 رونمایی و به جامعه ورزش تیراندازی معرفی شد.

 تولید این سلاح با هدف ترویج ورزش تیراندازی و رفع نیاز واردات در سال حمایت از کالای ایرانی انجام شده و می‌تواند به لحاظ کیفیت رقیب نمونه‌های خارجی باشد و با قیمت رقابتی خود از خروج ارز در این حوزه جلوگیری می کند.

 قرار است این سلاح با قیمت حدود ۶ میلیون و پانصد هزار تومان عرضه شود که با اختلاف قیمت زیاد با نمونه‌های خارجی امکان شروع این ورزش را برای طیف وسیعی از جوانان تسهیل می‌کند لوله این سلاح دارای چوک ثابت ۱۵ سانتی است که کاملا منحصر به فرد بوده و به روش کوبش سرد تولید می شود که عمر و دقت سلاح را بالا می برد.سلاح دارای قنداق قابل تنظیم بوده ، وزن لوله 1550 گرم و وزن سلاح 3900 گرم است . این سلاح در آذر ماه 97 به بازار عرضه خواهد شد.

ارز المپیک تیراندازی جنگ واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر