کد خبر: 661888 A

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی:

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، گفت: هرگونه تبلیغات دستگاه های کوچک کننده بینی صددرصد کذب است.

به‌گزارش ایلنا،دکترعلیرضا صابری فوق‌تخصص جراحی‌پلاستیک و زیبایی در مورد راهکار پیشگیری از عوارض جراحی زیبایی گفت: مردم زمانی که برای جراحی زیبایی به پزشک مراجعه می‌کنند تجربه، علم و مدرک پزشک را باید مورد تایید وزارت بهداشت و انجمن‌های علمی باشد حتما در نظر بگیرند. همچنین اسامی پزشکان فوق تخصص جراحی پلاستیک در سایت انجمن به تفکیک شهرستان و محل کار آنها موجود است و مردم می‌توانند به آن مراجعه کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی البرز در مورد موضوع پیکرتراشی گفت: این جراحی نوعی شکل دادن به بدن بشمار می‌رود و تنها باید برای کسانی که از لحاظ پزشکی تایید شود انجام می گیرد، چرا که در غیر این صورت گاهی عوارض جبران ناپذیر و حتی خطر مرگ به همراه داشته باشد.

وی نسبت به انجام عمل‌های ساکشن و زیبایی در مطب‌ها هشدار داد و گفت: این مساله علیرغم ممنوعیت گاهی وجود داشته و عوارض مختلفی همچون عفونت، هماتوم، آبسه و مرگ و میر را به همراه دارد.

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در پاسخ به اینکه دستگاه‌های کوچک کننده بینی چقدر موثر هستند،‌ گفت: این مساله را مطلقا قبول نداریم چرا که به هیچ عنوان کارساز نیست و اگر تغییری در شکل بینی باشد موقت و برگشت‌پذیر بوده و هرگونه تبلیغات در این زمینه صددرصد کذب است.

تبلیغات جراحی جراحی پلاستیک زیبایی وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر