کد خبر: 583175 A

در همایش موتورهای درون سوز و نفت مطرح شد:

مدیر بخش علمی همایش موتورهای درون‌سوز و نفت با اشاره به لزوم افزایش آگاهی سازنده‌های قطعات خودرو از موتورهای هیبریدی با توجه به آلودگی هوا در کلان‌شهرها گفت: مباحث علمی و آخرین فناوری‌ها در حوزه موتورهای درون سوز و نفت در این همایش ارائه می‌شود.

به گزارش ایلنا، مهندس علیرضا حاج‌علی‌محمدی، نائب رئیس انجمن علمی موتور ایران در آستانه برگزاری دهمین همایش موتورهای درون‌سوز و نفت اظهار داشت: این همایش ۲۴ تا ۲۶ بهمن ماه سال‌جاری در پژوهشگاه صنعت نفت تهران با حضور صاحب‌نظران برجسته از داخل و خارج از کشور برگزار می‌شود.

وی افزود: ارائه مقالات شفاهی و پوستر، برگزاری کارگاه آموزشی، میزگرد تخصصی، سخنرانی‌های کلیدی و نشست‌های صنعتی از جمله برنامه‌های این همایش است همچنین برای نخستین بار نشست تحقیق و توسعه سازندگان قطعات موتور را خواهیم داشت.

مدیر بخش علمی همایش موتورهای درون‌سوز و نفت ادامه داد: با توجه به وضعیت آلودگی هوا در کلان‌شهرها یک راه حل جهت برون رفت از این مسأله استفاده از خودروهای هیبریدی است تا بتوانیم تا حدودی موضوع آلودگی هوا را کلانشهرها کنترل کنیم بنابراین بحث کیفیت خودروها و قطعات آن همچنین تحقیق، توسعه و افزایش دانش و آگاهی سازنده‌ها در این همایش مد نظر قرار گرفته و بر همین اساس کار کردن روی پروژه‌های توسعه‌ای در موتورهای هیبریدی از موضوعاتی است که در این همایش مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

نایب رئیس انجمن موتور ایران ادامه داد: از دیگر موضوعاتی که در این همایش مورد بحث و گفت وگو از طریق سخنرانی قرار می‌گیرد موضوع موتورهای توربوشارژ است که در واقع این موتورها نسل جدید بنزینی بوده و آلایندگی کمتری داشته و مصرف آنها نیز کمتر است.

حاج علی محمدی گفت: ارائه بحث راهبردی صنعت خودرو و قوای محرکه توسط سخنرانان خارجی از دانشگاه بولتون انگلیس از جمله برنامه‌های این همایش است همچنین سخنرانی‌های کلیدی توسط شرکت‌کنندگان خارجی از شرکت‌های همچون شرکت بوش، FCV، AVL و هانی زل خواهیم داشت و مباحث علمی و آخرین فناوری‌ها در حوزه موتورهای درون سوز و نفت ارائه می‌شود همچنین کارگاه های آموزشی برای علاقمندان در مورد موتورهای درون سوز نیز در این همایش برگزار خواهد شد.

آلودگی هوا خودرو فناوری نفت افزایش آگاهی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر