کد خبر: 165152 A

در خانواده بزرگ بانک کشاورزی هم اکنون حدود ۳۲۰ نفر از فرزندان کارکنان بانک دچار نوعی معلولیت هستند.

معاون سلامت وبهداشت بانک کشاورزی گفت: در خانواده بزرگ بانک کشاورزی هم اکنون حدود ۳۲۰ نفر از فرزندان کارکنان بانک دچار نوعی معلولیت هستند.

در سومین روز جشنواره سلامت دانش‌آموزی با نگاه ویژه به دانش آموز استثنایی دکتر فرقانی معاون سلامت وبهداشت بانک کشاورزی اعلام کرد: بانک کشاورزی بعنوان یک نهاد مردمی در کنار رسالت اصلی خود به عنوان یک بانک وظیفه خود می‌داند که در مورد مسائل اجتماعی نیز مسئولیت خود را انجام دهد و به ‌نظر می‌آید بهترین موضوع، بحثسلامت مردم باشد.

وی گفت: با برگزاری این جشنواره موقعیت مناسبی فراهم شد که بانک کشاورزی هم در آن حضور پیدا کرده و بتواند به مردم این پیام را بدهد که در کنار فعالیت و خدمت در بخش کشاورزی کشور، برای سلامت جامعه و به‌خصوص سلامت دانش آموزان استثنایی که مخاطبین اصلی این جشنواره هستند نیزاهمیت زیادی قائل است.

دکتر فرقانی پیرامون دلیل حضور بانک کشاورزی در جشنواره سلامت دانش‌آموزی و خدمات ارائه شده در غرفه بانک کشاورزی در این جشنواره ابراز داشت: یکی از خدمات بانک کشاورزی بانک پذیری کودکان و نوجوانان است که اصول اولیه‌ی آشنایی با بانک و پس انداز کردن به دانش‌آموزان آموزش داده می شود. علاقه‌مندیم در این حوزه برآموزش دانش‌آموزان استثنایی تمرکز بیشتری نماییم و اطلاعات بیشتری در اختیار این دانش آموزان عزیز قراردهیم.

وی در ادامه اظهار داشت: امروز در دنیا بحثجداسازی دانش آموزان استثنایی از دانش آموزان عادی به فراموشی سپرده شده و هدف این است که کودک استثنایی و خاص در کنار کودک عادی آموزش ببیند و پرورش یابد. بانک کشاورزی هم توانسته است دراین زمینه گام‌های موثری بردارد.

وی گفت: در خانواده بزرگ بانک کشاورزی هم اکنون حدود ۳۲۰ نفر از فرزندان کارکنان بانک دچار نوعی معلولیت هستند و برای اینکه بار منفی کلمه استثنایی ومعلول از روی این عزیزان برداشته شود ایشان را پرستوهای سرزمین مهر نامیدیم. ما در ضمن حمایتهای خاص مادی و معنوی که از این عزیزان می‌کنیم می‌خواهیم جایگاه و منزلت خاصی برای این عزیزان و والدین محترم آنها قائل شویم و تا آنجا که در توان داریم برای رسیدن به این هدف تلاش می‌کنیم.

معاونت بهداشت و سلامت بانک کشاورزی حدود ۱۵ سال است که بر روی دانش آموزان خاص تمرکز ویژه ای دارد. این تمرکز و توجه هم شامل فرزندان معلول کارکنان است و هم شامل خانواده‌هایشان چراکه فرزندان خود با این ناتوانی ها کنار می آیند ولی خانواده های این عزیزان به سختی این مشکل را می پذیرند.

دکتر فرقانی در ارتباط با تأثیر حضور بانک کشاورزی در جشنواره سلامت دانش‌آموزی افزود: برگزاری این جشنواره ها همیشه به عنوان یک تلنگر و هشداری است برای مسئولین و دست اندرکاران، چرا که باعثمی شود نگاه‌ها به سمت این دانش آموزان جلب شده و می‌توانند برنامه های مفید وموثری برای ارتقای سلامت جسمی و روحی و افزایش توانمندی های این عزیزان طراحی و اجرا نمایند.

وی گفت: در بازدیدی که از غرفه ها داشتم اطلاعات مفیدی نصیبم شد و امیدوارم با استفاده از این مجموعه اطلاعات وتجربیات و راهنمایی و حمایت بی‌دریغ هیات مدیره محترم بانک بتوانم اقدامات مفیدی در جهت ارتقای سلامت دانش آموزان استثنایی خانواده بزرگ بانک کشاورزی بردارم.

بخش کشاورزی جامعه خانواده دانش آموز دانش آموزان سلامت کشاورزی کودکان و نوجوانان مادی و معنوی والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر