کد خبر: 164847 A

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران تأکید کرد:

نقش شورا‌ها در تحقق شعار امسال نقشی بی‌بدیل است چرا که راه توسعه فرهنگ و اقتصاد کشور از مسیر شورا‌ها می‌گذرد.

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران تأکید کرد: نقش شورا‌ها در تحقق شعار امسال نقشی بی‌بدیل است چرا که راه توسعه فرهنگ و اقتصاد کشور از مسیر شورا‌ها می‌گذرد.
به گزارش ایلنا، محمدرضا یوسفی در همایش سراسری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک به فلسفه وجودی شورا در کشور اشاره کرد و افزود: تشکیل شورا‌ها اصلی از اصول قانون اساسی بود که در سال ۵۸ به دستور امام راحل و برای مشارکت مردم و سهیم شدن آن‌ها در سرنوشت کشور صادر شد. امام راحل در حوادثانقلاب بود که به شورای انقلاب دستور دادند تا به بحثشورا‌ها بپردازد. برخی دولت‌ها هنوز کشور ما را به دیکتاتور متهم می‌کنند در حالیکه این کشور با اینکه یکی دو سال از عمر انقلاب در آن گذشته بود به بحثشورا‌ها توجه کرد. شورا نشانه مترقی بودن تعالیم اسلام است که از عهد پیامبر(ص) موجود بود و در ایران نیز از زمان ماد‌ها وجود داشت.
شورا‌ها یک ظرفیت و توانمندی هستند
وی گفت: تشکیل شورا در کشور با اینکه اوایل با مشکلات متعددی روبرو شد اما اتفاق مبارکی بود که افتاد و هم اکنون همگان شورا را به عنوان یک استعداد، ظرفیت و توانمندی قبول دارند.
این مسئول افزود: مدیران دستگاههای اجرایی باید شورا‌ها را در کنار خود ببینند و مبادا بر سر راه شورا‌ها سنگ اندازی کرده و به آن‌ها کم توجهی شود. راه توسعه فرهنگ و اقتصاد از مسیر شورا‌ها می‌گذرد نه از مسیر ادارات. شورا‌ها کف جامعه و کاربلد بوده، کاستی‌ها و ضعف‌ها را می‌فه‌مند چون در عمق کار هستند.
وی خطاب به مسئولان تأکید کرد: اگر می‌خواهید تصمیم گیری کنید، راه را بیراهه نروید، اتلاق وقت و منابع نکنید، از شورا‌ها کمک بگیرد که بهترین مشاوران شما هستند. دولت تدبیر و امید نیز اگر می‌خواهد موفق شود باید رویکرد شورایی داشته باشد و بخشی از کار را به شورا‌ها محول کند.
یوسفی آگاهی، پرهیزکاری، رازداری و همدلی را از جمله خصیصه‌های مهمی دانست که بایستی اعضای شورا‌ها حتما خود را به آن‌ها مسلح کنند.
تهران؛ استان محروم کشور / قرچک نیازمند توجه بیشتر است
نماینده مردم شهرستانهای قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش گفت: تهران در بین استانهای کشور محروم است. «استان محروم تهران» اصطلاح بنده در تمام تریبون هاست. ۵۴ درصد مالیات کشور را استان تهران تأمین می‌کند اما به خود استان هفت درصد از این میزان تعلق می‌گیرد و مابقی در استانهای دیگر هزینه می‌شود. البته این میزان قبلا چهار درصد بوده و به تازگی با پیگیری‌های استاندار، معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور و نمایندگان به هفت درصد ارتقا یافت.
سید حسین نقوی حسینی افزود: در بین شهرستانهای استان نیز قرچک نیازمند خدمات ارزنده و ارزشمند است. این شهرستان با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت یک تخت بیمارستانی دارند. طبق استاندارد باید به ازای هر هزار نفر یک تخت بیمارستانی وجود داشته باشد اما در قرچک یک تخت هم موجود نیست. امیدواریم تمام این مشکلات با کمک مدیران استانی، شهرستانی و شورا‌ها مرتفع شود.

استانداری تهران اقتصاد اقتصاد کشور انتخابات ایران دولت مالیات مجلس شورای اسلامی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی پیامبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر