کد خبر: 164833 A

همایش سراسری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.

همایش سراسری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد.
به گزارش ایلنا همایش سراسری شوراهای اسلامی شهر و روستاهای شهرستان قرچک با حضور علی صادقی فرماندار شهرستان، معاونان فرمانداری، محمدرضایوسفی مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استانداری تهران، سید حسین نقوی حسینی نماینده مردم شهرستانهای قرچک، ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر و روستاهای شهرستان قرچک در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
فرماندار شهرستان قرچک در این همایش ضمن قدردانی از فعالیت شورا‌ها در شهر و روستا‌ها بیان کرد: همه باید به این باور برسند که مردم جایگاه بی‌بدیلی در تعیین سرنوشت یک کشور دارند. این اندیشه در قرآن کریم، روایات و احادیثبویژه در اندیشه سیاسی امام خمینی(ره) مورد تأکید قرار گرفته است.
صادقی با اشاره به اهمیت و جایگاه شورا‌ها در نظام اسلامی افزود: بی‌شک دولتی و حکومتی مستدام و باثبات خواهد بود که به جایگاه مردم باور بیشتری داشته باشد و برای بهتر زیستن مردم گام بردارد. شورا‌ها نیز که به فرمایش امام راحل و با رأی مردم و برای بهتر زیستن مردم بر روی کار آمدند از اهمیت بالایی در نظام برخوردارند.
وی در ادامه به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: مقام عظمای ولایت فرمودند اصل ایجاد شوراهای اسلامی شهر و روستا در قانون اساسی، نشان دهنده اهتمام نظام جمهوری اسلامی ایران به مجموعه متنوع فکر‌ها، مشورت‌ها و دیدگاه‌ها در اداره امور کشور است و این موضوع، نقطه مقابل نظام‌های ارتجاعی و استبدادی است. همچنین بیان کرده‌اند افتخار جمهوری اسلامی ایران این است که از روز اول، آرا، افکار و خواست مردم، مورد توجه جدی قرار گرفته است پس شورا‌ها باید به تبعیت از این فرمایش از فرصت بدست آمده به بهترین نحو استفاده کنند.
نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک ادامه داد: اعضای شوراهای اسلامی چه در شهر و چه در روستا باید از فرصتی که برای خدمت رسانی به مردم در اختیار آن‌ها گذاشته شده ‌‌نهایت استفاده را ببرند و طی مدت فعالیت خود آثار ماندگاری در ذهن مردم به یادگار بگذارند چرا که مردم به آن‌ها اعتماد کرده و آن‌ها نیز بایستی به درستی پاسخ این اعتماد را بدهند.

امام خمینی انتخابات خدمت رسانی به مردم ذهن رهبر معظم انقلاب اسلامی شوراهای اسلامی شهر قرآن کریم مسئولان استانی و شهرستانی نظام جمهوری اسلامی ایران نماینده مردم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر