کد خبر: 138528 A

فرماندار شهرستان قرچک تاکید کرد:

ساماندهی و شناسایی نخبگان دانش آموز و حل مشکلات این عزیزان در اولویت کاری شورا و آموزش و پرورش باشد.

فرماندار شهرستان قرچک در مراسم نواخته شدن زنگ هفته شورای آموزش و پرورش این شهرستان با اشاره به اینکه در جلسه بعدی شورای آموزش و پرورش از دانش آموزان دعوت به عمل می‌آید جهت حضور در شورا گفت: ساماندهی و شناسایی نخبگان دانش آموز و حل مشکلات این عزیزان در اولویت کاری شورا و آموزش و پرورش باشد.
به گزارش ایلنا، با حضور رضا ریاحی فرماندار، حجت الاسلام و السملمین اسماعیلی امام جمعه، هوشنگ کولیوند رییس آموزش و پرورش، نایب مرادی رییس شورای شهر و دیگر اعضای این شورا زنگ هفته شورای آموزش و پرورش طی مراسمی در دبیرستان دخترانه شهدای محراب به صدا درآورد.
فرماندار شهرستان قرچک در حاشیه این مراسم ضمن تبریک هفته وحدت و هفته شوراهای آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران گفت: این شورا عرصه تحقق مشارکت و نظارت مردم در امر مقدس تعلیم و تربیت است.
رضا ریاحی به نقش مهم و ارزشمند شورای آموزش و پرورش در تعلیم و تربیت دانش آموزان اشاره کرد و افزود: آموزش و پرورش یک نهاد فرهنگی است و توجه به این نهاد باعثرشد و ارتقاء آموزش در سطح کشور می‌شود.
وی اضافه کرد: توجه به آموزش و پرورش در اولیت کاری مجموعه فرمانداری است و با جدییت به رفع مشکلات آموزش و پرورش خواهیم پرداخت و آموزش و پرورش باید جایی برای نخبه پروری ایجاد کند.
نماینده عالی دولت در شهرستان قرچک تاکید کرد: ساماندهی و شناسایی نخبگان دانش آموز و حل مشکلات این عزیزان در اولویت کاری شورا و آموزش و پرورش باشد، چون این عزیزان سرمایه‌های ماندگار و ارزشی برای کشور ما هستند.
ریاحی در پایان از حضور ۴ دانش آموز دختر و پسر در جلسات بعدی شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک و استفاده از نظرات و پیشنهادات این عزیزان در راستای تعلیم و تربیت خبر داد.
رییس آموزش و پرورش دراین مراسم هفته شورای آموزش و پرورش را تبریک گفت و افزود: نظرات و پیشنهادات توسط والدین و دانش آموزان درجهت پیشبرد اهداف بلند و والای نظام تعلیم و تربیت بسیار مهم خواند.
هوشنگ کولیوند با اشاره به اینکه شورای آموزش و پرورش بزرگ‌ترین مرجع تصمیم گیری، مشورت و احترام به نظرات دیگران در نظام تعلیم و تربیت است، افزود: شورای آموزش و پرورش پرورش نقش تاثیرگذاری در آموزش و پژوهش دارد.
وی افزود: در این شورا بر اساس نیاز‌های منطقه تصمیم گیری می‌شود و مصوبات این شورا توسط نهاد آموزش و پرورش اجرایی می‌شود.
کولیوند با تقدیر از رضا ریاحی فرماندار و اعضای شورای آموزش پرورش گفت: با کمک این عزیزان رتبه شورای آموزش و پرورش شهرستان قرچک از ۱۳ به رتبه ۵ ارتقاء یافت.
درادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی ضمن تبریک فرارسیدن ولادت پیامبر گرانقدر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و ولادت باسعادت حضرت امام جعفرصادق(ع) با اشاره به اینکه یکی از نشانه‌های اهل ایمان مشورت کردن است، افزود: ۳ اصل در مشورت کردن تاکید شده است که شامل آگاهی، تجربه و اطمینان است و همه ما باید از این سه اصل مهم مشورت پیروی کنیم.
امام جمعه شهرستان قرچک با اشاره به اینکه شورای آموزش و پروش از فرماندار، امام جمعه، رییس شورا، شهردار، رییس آموزش و پرورش و معلمان تشکیل می‌شود، افزود: حفظ و حراست از اموال آموزش و پرورش و نظارت بر اجرای مصوبات بر عهده این شوراست.
وی در پایان به آیه وامرهم بینهم شورا سوره مبارکه شورا اشاره نمود و افزود: مشورت و همفکری باعثرشد و بالندگی افراد در جامعه می‌شود.
در پایان این مراسم پیام وزیر آموزش و پرورش و استاندار تهران توسط دانش آموزان در خصوص هفته شورای آموزش و پرورش قرائت شد و همچنین دانش آموزان به قرائت مقاله و اجرای سرود پرداختند.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش شهرستان اعضای شورای جامعه حضرت امام دانش آموز سرمایه مشکلات نخبگان پیامبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر