کد خبر: 129218 A

معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین تشریح کرد:

معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین با اشاره به نقش مهم ورزش در جامعه گفت: ورزش را می‌توان به دو بخش قهرمانی و همگانی تقسیم نمود که اگر مدیریت صحیح و مبتنی بر اصول به عنوان پشتوانه در این مقوله بگنجد، اثرات آن هم برای افراد و هم برای جامعه سودمند خواهد بود.

معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان ورامین با اشاره به نقش مهم ورزش در جامعه گفت: ورزش را می‌توان به دو بخش قهرمانی و همگانی تقسیم نمود که اگر مدیریت صحیح و مبتنی بر اصول به عنوان پشتوانه در این مقوله بگنجد، اثرات آن هم برای افراد و هم برای جامعه سودمند خواهد بود.
به گزارش ایلنا، علیرضا فرجی افزود: در ورزش قهرمانی ایجاد زمینه‌های لازم و فراهم نمودن امکانات می‌تواند اولین گام برای رسیدن به اهداف باشد.
وی ادامه داد: زمینه‌های لازم در بعد برنامه ریزی و تدوین سند چشم انداز برای آینده و در نظر گرفتن جایگاه‌های مناسب و استاندارد از لحاظ فیزیکی، ‌‌ همان امکانات سخت افزاری و نرم افزاری در فراهم نمودن شرایط قهرمان پروری است.
این مسئول ادامه داد: ایجاد انگیزه لازم برای پرداختن به ورزش در سنین پایه و به کارگیری افراد مجرب با دارابودن تخصصهای فنی جهت آموزش و ایجاد زمینه‌های لازم جهت ادامه روند پیش رو از مهم‌ترین اقدامات اولیه در بعد ورزش قهرمانی است.
معاون توسعه ورزش اداره گفت: این امر با ایجاد همکاری لازم با ارگان‌هایی که دارای منابع انسانی هستند می‌تواند در کنار موارد مطروحه اثرات وصف ناپذیری را در پیش برد اهداف ایجاد نماید.
فرجی اظهار داشت: حاصل تمامی این برنامه‌ها در آینده به ثمر خواهد نشست و استعدادهایی که با شرایط موجود سازگاری داشته باشند می‌توانند به‌عنوان یک قهرمان ملی معرفی شوند.
وی ادامه داد: ورزش همگانی نیز به جهت اهمیت، یکی دیگر از وظایف و راهبردهای متولیان ورزش است که باید با بسط و گسترش آن، جامعه‌ای سالم از لحاظ جسمی و روحی فراهم آورد.
معاون توسعه ورزش اداره اذعان نمود: در این بخش باید مسئولان امر تمامی شرایط را برای پرداختن آحاد مردم به ورزش همگانی رقم زنند تا شهروندان بتوانند با بهره‌مندی از شادابی و نشاط بدست آمده روزمرگی خود را سپری نمایند.
وی گفت: ایجاد فضا و شرایط مناسب برای اقشار در هرزمان و مکان باید در دستور کار قرار گیرد تا افراد بتوانند با هماهنگی زمانی به ورزش‌های شاد و متنوع بپردازند.
فرجی ادامه داد: ورزش‌های شاد و متنوع می‌تواند خود عاملی باشد در راستای ایجاد انگیزه، چراکه بیشتر افراد مسن گرایش به ورزشهای همگانی دارند که در صورت تحقق خواسته آن‌ها افراد پابه سن گذاشته می‌توانند با فراغ بال به خواسته خود جامه عمل بپوشانند.
او افزود: دراین میان شهرداری‌ها باید به کمک متولیان ورزش آمده و با در اختیار قرار دادن فضاهای مناسب عاملی در جهت ایجاد ذوق در میان افراد باشند.
معاون توسعه ورزش اداره اظهار داشت: برپایی مسابقات و همایش‌های جذاب با در نظر گرفتن شرایط موجود می‌تواند عامل دیگری برای تشویق تمامی قشر‌ها باشد که این امر باید به جد توسط مسئولان فراهم شود.

اداره ورزش و جوانان استاندارد جامعه سند چشم انداز شهرداری معاون ورزش افراد نقش ورامین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر