کد خبر: 107050 A

سرهنگ همیانی خبر داد:

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران گفت: با بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید، پلیس برای سهولت و سلامت تردد دانش آموزان با متخلفان رانندگی برخورد قاطع می‌کند.

سرهنگ علیرضا همیانی گفت: مهم‌ترین برنامه پلیس راهور شرق استان تهران، ساماندهی سرویس مدارس می‌باشد که این امر با برگزاری جلسات متعدد با فرمانداران، شهرداران و مسوولان سازمان‌های تاکسیرانی و اتوبوسرانی مورد بررسی قرارگرفته است.

به گزارش ایلنا، وی اظهار کرد: براساس برنامه ریزی صورت گرفته سازمان‌های اتوبوسرانی و تاکسیرانی موظف به تأمین سرویس مدارس هستند و آموزش پرورش تنها از سرویس‌هایی که از سوی پلیس راهور تأئیدیه سلامت راننده و خودرو را دریافت کرده‌اند می‌توانند استفاده کند.

همیانی تصریح کرد: بر روی تمامی سرویس‌های مجاز مدارس برچسب‌های مخصوص نصب می‌شود و پلیس با خودروهایی که فاقد برچسب بوده و اقدام به جابجایی مسافر می‌کنند، برخورد قانونی خواهد کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران اظهار داشت: در صورت تکرار تخلف از سوی رانندگان، با دستور مقام قضایی خودرو متخلف توقیف خواهد شد.

وی در خصوص کنترل ترافیک در سطح شرق تهران در هنگام بازگشایی مدارس گفت: تمامی امکانات، تجهیزات و نیروهای پلیس راهور شرق تهران تا ۱۵ مهرماه از ابتدای روز تا ساعت ۱۰ صبح با استقرار در خیابان‌های منتهی به مدارس نسبت به کنترل تردد خودرو‌ها و نیز روان سازی ترافیک اقدام خواهد کرد.

سرهنگ همیانی در خصوص اجرای طرح همیار پلیس گفت: هرساله همزمان با بازگشایی مدارس طرح همیار پلیس با حضور دانش آموزان دوره ابتدایی در مناطق مختلف شرق استان تهران اجرا می‌شود که این امر در کاهش خسارات ناشی از تصادفات جاده‌ای نقش مهمی داشته است.

پلیس راهنمایی و رانندگی پلیس راهور ترافیک تصادفات جاده ای خودرو دانش آموزان سلامت شرق استان تهران فرماندهی انتظامی کنترل ترافیک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر