کد خبر: 197578 A

شهردار تبریز:

نیازهای کتابخانه مرکزی تبریز با حمایت شهرداری تبریز رفع می‌شود.

شهردار تبریز گفت: این نهاد عزم جدی برای توسعه اساسی زیرساخت‌های کتابخانه‌ها در سال آینده دارد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، صادق نجفی که در جلسه هیئت امنای کتابخانه مرکزی تبریز سخن می‌گفت، افزود: بر این اساس، هر یک از مناطق شهری موظف خواهند بود تا یک باب کتابخانه استاندارد تیپ ۲ هزار و ۲۰۰ متری منطبق با مدل طراحی شده نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور احداثکنند.

وی خاطرنشان کرد: با احداثو بهره برداری از ۱۰ کتابخانه در هر یک از مناطق شهری، تبریز ۱۷ کتابخانه استاندارد خواهد داشت.

شهردار تبریز کتابخانه مرکزی را از نمادهای فرهنگی فاخر تبریز عنوان کرد و با اشاره به تاریخ غنی فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی تصریح کرد: غیورمردان و دانشمندان ایرانی همیشه و در همه مقاطع افتخارآفرین بوده‌اند و جوانان امروز نیز ادامه دهنده راستین بزرگمردان این مرز و بوم هستند.

نجفی لزوم هویت دهی به جوانان و اتکا به داشته‌ها و ارزشهای والای خود را از جمله مسائل قابل توجه دانست و افزود: کتاب‌ها و نسخ خطی ارزشمندی که در گنجینه کتابخانه‌هایی همچون کتابخانه مرکزی تبریز نگهداری می‌شوند سرمایه عظیم هویتی ماست و باید در شناساندن این هویت به مردم خصوصاً جوانان بیش از پیش تلاش کنیم.

وی در خصوص نیازهای کتابخانه مرکزی تبریز در خصوص فضاسازی مناسب داخلی و محوطه، انجام تعمیرات مورد نیاز کتابخانه، انجام برنامه‌های مشترک فرهنگی با کتابخانه و دیگر مسائل قول مساعد همکاری داد.

شهردار تبریز از اجرای برنامه‌ای از سری برنامه‌های هفته نکوداشت تبریز در کتابخانه مرکزی این شهر نیز خبر داد و از مسئولین ذیربط خواست برای سال آتی نیز برنامه‌های ماندگار را طراحی، تدوین و جهت اجرای مشترک به شهرداری ارائه دهند.

نجفی ضمن تاکید بر لزوم معرفی قوی‌تر کتابخانه مرکزی تبریز از طریق رسانه ملی و استانی، برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی شهرداری را از جمله این پتانسیل‌ها خوانده و از کتابخانه خواست برای حضور اساتید و مسئولین در این برنامه جهت معرفی قابلیت‌ها و توانمندی‌های کتابخانه مرکزی برنامه ریزی و پیگیری کند و حداقل ماهانه یک برنامه شهریمیز به کتابخانه مرکزی تبریز اختصاص یابد.

استاندارد برنامه های تلویزیونی رسانه ملی سرمایه شهرداری فرهنگ و تمدن کتابخانه های عمومی نسخ خطی تبریز کتابخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر