کد خبر: 174970 A

عادل روؤف یکی از صدها متفکر عرب جامعه‌ی اسلامی است که در رثای خمینی کبیر قلم فرسایی کرده. وی در کتابش کوشیده بنیان‌های فکری، عقیدتی، اجتماعی و سیاسی این اسطوره‌ی قرن بیستم و تمام قرون را نشان دهد.

مرکز اسناد انقلاب اسلامی در جدیدترین اثر خود کتاب امام خمینی: گفتمان انقلابی و دولت انقلابی تألیف عادل رئوف با ترجمه محمدزمان راستگو را منتشر کرد.

به گزارش ایلنا؛ عادل روؤف یکی از صدها متفکر عرب جامعه‌ی اسلامی است که در رثای خمینی کبیر قلم فرسایی کرده است. وی با بررسی بخش‌هایی از سخنان حضرت امام(ره) در کتابش با عنوان «گفتمان انقلابی و دولت انقلابی» کوشیده بنیان‌های فکری، عقیدتی، اجتماعی و سیاسی این اسطوره‌ی قرن بیستم و تمام قرون را نشان دهد؛ و از همین رهگذر به چرایی تفاوت در سیاست‌ها، موضع گیری‌ها و اقدامات ایران به عنوان یک دولت اسلامی، در مقایسه با سایر دولی که خود را اسلامی می‌خوانند بپردازد.

وی سادگی و شفافیت کلام امام(ره) را رمز نفوذ در دل‌های مسلمانان و مستضعفان غیر مسلمان دنیا می‌داند. عادل روؤف روحیه‌ی مقاومت و مبارزه‌گرانه‌ی امام خمینی(ره) را ستود، و معتقد است که کلام امام(ره) تحرک بخش تمام امت‌های مظلوم و ستمدیده خواهد بود، چنان‌که موج عظیم بیداری اسلامی – را که امام راحل پیش بینی کرده بود - با همان شالوده‌ی فکری در سراسر جهان اسلام در حال جوشش است.

رهبر انقلاب اسلامی در عمل و سخن ثابت کرد که شخصیتی چند بعدی است که هم بر اسلام تساهل و تسامح و مصالحه‌ای برخی دول عربی به تندی می‌تازد و هم وحدت شیعه و سنی را از اصلی‌ترین نکات قلمداد می کند. مردی که به راستی مسلمانان را امت واحده می‌دانست و فلسطین را مساله اصلی دنیای اسلام اعلام کرده بود، عادل روؤف را به تمجید و ستایش وا داشته است.

بی شک سر سلسله‌ی تمام دیدگاه‌ها و نظرات این عارف کامل که طومار سلطه‌ی غرب در ایران را در هم پیچید عدم اعتقاد جدی و مستدل در برابر اصل «جدایی دین از سیاست» بود. او سپهسالار انقلابی بود که قدرت اصلی‌اش نه در پول و سلاح و…که باید در منطق، فکر و فرهنگ جستجو کرد. این کتاب در هفت فصل است که عناوین آن شامل: گفتمان انقلابی امام(ره)، مسأله فرهنگی، سیستم دفاعی، انقلاب اسلامی، فلسطین، انقلاب و آینده و رهبری می باشد خدمت خوانندگان عزیز ارایه می‌گردد، لازم به ذکر است که سخنان و گفتارهای حضرت امام(ره) به همان صورتی که در صحیفه یا وصیت‌‌نامه آمده، برگردانده شده است.

هرچند که انقلاب اسلامی تنها حدود یک دهه در دستان مبارک امام روح الله بود، اما باید پذیرفت که گفتمان اصلی انقلاب پس از گذشت ۲۲ سال از رحلت ایشان هم‌چنان معیار و آرمان اصلی جمهوری اسلامی است. مردی که به تاسی از جد بزرگوارش بر مبنای خرد و اندیشه تصمیم می‌گرفت و برای اجرای آن بدون ذره‌ای تردید عمل می‌کرد. نه تهدید غرب و نه تطمیع شرق هیچگاه نتوانست این شخصیت الهی را حتی به اندازه‌ی سر سوزنی به مصلحت اندیشی‌های نادرست وادارد.

این اثر در شمارگان۱۵۰۰ نسخه و ۲۴۴ صفحه و به قیمت ۷۵.۰۰۰ریال روانه بازار نشر شده است.

علاقمندان برای تهیه این کتب با تخفیف ویژه می‌توانند به فروشگاه این مرکز در خیابان انقلاب، خیابان ۱۲فروردین، بعداز خیابان شهدای ژاندارمری نبش مجتمع ناشران مراجعه یا با شماره تلفن‌های ۶۶۹۵۳۶۰۷ و ۶۶۹۶۱۵۳۶ تماس بگیرند.

کتاب امام خمینی: گفتمان انقلابی و دولت انقلابی منتشر شد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر