کد خبر: 164453 A

کتاب ایثار و خانه فرهنگ ایثار قرار است همه‌ی جنبه‌های فرهنگ ایثار مانند ساختن مدرسه؛ احداثموسسات خیریه و ایثارگری‌های اجتماعی را دربربگیرد.

خانه فرهنگ ایثار و مقاومت که همزمان با ۲۷ نمایشگاه کتاب؛ کار خود را آغاز کرده؛ درصدد است به عنوان اولین طرح خود نخستین کتاب مردمی جهان را منتشر کند.

ایرج گلشنی(مدیر اجرایی خانه فرهنگ ایثار) در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره این کتاب گفت: این کتاب اولین کتابی است که به قلم مردم عادی نوشته می‌شود. در این کتاب قرار است خاطرات و یادداشت‌های مردم با موضوع ایثار و بدون هیچ تغییراتی درج شود.

وی در ادامه افزود: این کتاب و همچنین خانه فرهنگ ایثار قرار است همه‌ی جنبه‌های فرهنگ ایثار مانند ساختن مدرسه؛ احداثموسسات خیریه و ایثارگری‌های اجتماعی را دربربگیرد اگر چه دفاع مقدس تجلی این ایثار است اما این فعالیت‌ها منحصر به دفاع مقدس نیست.

گلشنی در ادامه گفت: وزیر محترم ارشاد توجه ویژه‌ای به فرهنگ ایثار دارد تا جایی که مدتی پیش طی ابلاغیه‌ای ۵ درصد از کل بودجه فر هنگی را به این موضوع اختصاص داد.

وی همچنین تاکید کرد: خانه فرهنگ ایثار از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

گلشنی در پایان درباره فعالیت‌های خانه فرهنگ و ایثار گفت: این خانه با هدف حمایت از ایثارگران در همه جلوه‌های آن تاسیس شده و دراین راستا از همه ایثارگران حمایت‌های مالی و معنوی مثل مشارکت در طرح‌های ایثارگرانه؛ مشاوره فکری اطلاع رسانی، هم‌افزایی فعالیت‌های ایثارگرانه و چاپ آثار به عمل می‌آورد.

خانه فرهنگ و ایثار امروز ۱۱ اردیبهشت توسط وزیر ارشاد علی جنتی در سالن ۷ نمایشکاه کتاب تهران افتتاح می شود.

خانه فرهنگ ایثار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر