کد خبر: 152123 A

نوبخت: سعی کردم در انعکاس حقیقت زندگی این زنان، وفادار باشم / تحقیق درمورد این زنان، ‌مطالعات روانشناختی و جامعه‌شناختی و رسیدن به زبان این قشر از جامعه، برایم زمان‌بر بود.

ایلنا: فرشته نوبخت که آخرین بار رمان " سیب ترش " را روانه‌ی بازار نشر کرده بود، از به اتمام رساندن رمان تازه‌اش با نام " خواب آفتاب " خبر داد.

وی درمورد این رمان به خبرنگار ایلنا گفت: این رمان تم اجتماعی و در عین حال عاشقانه‌ای دارد که در آن سعی کرده‌ام به قشری از زنان نظر داشته باشم که تا به حال کمتر نویسنده‌ای به سراغ آن‌ها رفته است. " خواب آفتاب " به زنان کارتن‌خواب و معتادی می‌پردازد و من برای نگارش رمانم به این قشر نزدیک شدم.

نوبخت ضمن بیان این مطلب که " سعی کردم در انعکاس حقیقت زندگی این زنان، وفادار باشم " افزود: نزدیک شدن به این قشر از زنان، کار سختی بود زیرا معمولا در مقابلت گارد می‌گیرند و به سوال‌ها جواب نمی‌دهند. اما من توانستم با نزدیک شدن به برخی از این زنان و همچنین مطالعه از منظر روانشناسی و جامعه‌شناسی درمورد زندگی آن‌ها بخشی از زندگی‌شان را به تصویر بکشم. البته این بخش از کار که تحقیق بود، خیلی وقتم را گرفت.

وی ادامه داد: یکی دیگر از بخش‌های زمان‌بر در نگارش این رمان، رسیدن به زبان درست و خاص شخصیت‌ها بود که برایم خیلی اهمیت داشت. زیرا این زبان است که در وهله‌ی اول واقعیت این اشخاص را به مخاطب انتقال می‌دهد.

نویسنده‌ی رمان سیب ترش گفت: کار نگارش اولیه‌ی " خواب آفتاب " به تازگی به پایان رسیده. البته احتمال دارد پس از مدتی دوباره آن را بازبینی کرده و در صورت نیاز اصلاحاتی در آن انجام دهم. این رمان در دوزمان موازی پیش می‌ىود اما تاریخ وقایع؛ در زمان معاصر ماست.

وی اظهار داشت: در نگارش این رمان که فکر می‌کنم حجمی بین ۲۴ تا ۳۰۰ صفحه خواهد داشت، سعی کرده‌ام تا حد امکان از نگاه سانتی‌مانتالیسم و احساس‌گرایانه فاصله بگیرم. البته طبیعی است که نگاه شخصی من به عنوان یک زن از طبقه‌ی اجتماعی که در آن هستم نیز در کار وجود دارد.

فرشته نوبخت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر