کد خبر: 146413 A

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه در دیدار با سه نفر از ایران شناسان فرانسوی، ژان پییر بریگو دیو، ژان بوگدانویچ، پی یر مظاهری از برگزاری همایش ایران شناسان فرانسوی در سال آینده در پاریس خبرداد.

ایلنا: اخوان کاظمی(رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه) از برگزاری همایش ایران شناسان فرانسوی در پاریس خبرداد.

به گزارش ایلنا، اخوان کاظمی در دیدار با سه نفر از ایران شناسان فرانسوی، ژان پییر بریگو دیو، ژان بوگدانویچ، پی یر مظاهری از برگزاری همایش ایران شناسان فرانسوی در سال آینده در پاریس خبرداد.

وی در این دیدار با بیان این مطلب گفت: با برگزاری این همایش، امکان گردهم آیی متخصصان ایران شناسان فرانسوی و گسترش ارتباطات و همکاری‌های بیشتر رایزنی فرهنگی ایران با این افراد را بتوان فراهم نمود.

سه نفر از ایران شناسان فرانسوی، ژان پییر بریگو دیو، ژان بوگدانویچ، پی یر مظاهری با حضور در رایزنی فرهنگی ایران با اخوان کاظمی دیدار و در خصوص وضعیت مطالعات ایران شناسی در دانشگاهها و موسسات علمی فرانسه گفتگو کردند.

آنان سالیان طولانی مطالعات گسترده‌ای را در مورد هنر و ادبیات و فرهنگ ایران انجام داده و در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی فرانسه به فعالیت‌های علمی اشتغال داشته‌اند.

این سه ایران شناس که هریک آثار متعددی را درخصوص فرهنگ و تمدن ایران نگاشته‌اند و با زبان فارسی نیز آشنایی کامل پیدا کرده‌اند، بارها به ایران سفر کرده و در همایش‌ها و مراکز علمی کشورمان به ایراد سخنرانی پرداخته‌اند.

همایش ایران شناسان فرانسوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر