کد خبر: 138449 A

دومین جلسه نشست پژوهشی «تننای شعر سپید» با موضوع «وزن در تصنیف» سخنرانی و نیز اجرای موسیقی زنده در دستگاه چهارگاه جمعه ۱۸ بهمن ساعت ۱۷ برای علاقه مندان برگزارمی شود.

ایلنا: نشست پژوهشی موسیقی «تننای شعر سپید» با حضور مهدی آذرسینا موسیقی‌دان برجسته با موضوع «وزن در ردیف موسیقی دستگاهی ایران» جمعه ۴ بهمن ساعت ۱۷ در فرهنگ سرای ارسباران برگزارمی شود.

به گزارش ایلنا، این نشست در جلسه نخست خود به بررسی «وزن در ردیف موسیقی دستگاهی ایران» می‌پردازد که سخنرانی واجرای زنده موسیقی در دستگاه راستپنجگاه از بخش‌های این برنامه است.

دومین جلسه نشست پژوهشی «تننای شعر سپید» با موضوع «وزن در تصنیف» سخنرانی و نیز اجرای موسیقی زنده در دستگاه چهارگاه جمعه ۱۸ بهمن ساعت ۱۷ برای علاقه مندان برگزارمی شود.

سومین جلسه این نشست جمعه ۲ اسفند ساعت ۱۹ با موضوع «شعر یا موسیقی»، سخنرانی و اجرای زنده موسیقی در دستگاه شور خواهد بود که آثار منتخبی از ساخته‌های «مهدی آذرسینا» با سه تار نوازی ایشان و نیز همراهی ساز تمبک توسط «سروری‌زاده» اجرا می‌شود.

علاقه مندان برای شرکت در این نشست می‌توانند به نشانی سیدخندان خیابان جلفا، فرهنگ سرای ارسباران مراجعه و یا با شماره‌های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ تماس بگیرند.

همچنین فیلم مستند «اهمیت عارف بودن» به کارگردانی مهدی باقری و تهیه کنندگی سعید رشتیان در سیصد و سی یکمین نشست باشگاه فیلم تهران چهارشنبه ۲بهمن ساعت ۱۸ با حضور عوامل فیلم در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می‌شود.

این فیلم مستند، نمایی از سال‌های پایانی زندگی «عارف قزوینی» تصنیف سرای نامدار کشور را در شهر همدان به تصویر می‌کشد وبه مروربرخی از نامه‌هایی که این شاعر برجسته برای چند دوست در تهران نوشته بود را مرورمی کند.

«اهمیت عارف بودن» به مدت ۳۶ دقیقه و در سال ۹۰ تولید شده است. مهدی باقری(پژوهشگر، نویسنده، تدوینگر کارگردان)، محمد حدادی(تصویربردار)، صدابرداران(حسن شکوهی نیا، سعید گودرزیو حبیب محمدی مهرشاد ملکوتی)، گویندگان(هومن برق نورد، فرشاد فدائیان و انوشیروان خانی) اجرای تصنیف‌های عارف(آیدین علیانسبو مهدی مبتغا) مدیران تولید(فرزاد سپهر و نیما باقرزاده) از عوامل و دست اندرکاران این فیلم مستند هستند.

علاقه مندان برای شرکت در این نشست و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به نشانی سیدخندان خیابان جلفا، فرهنگ سرای ارسباران مراجعه و یا با شماره‌های ۲۰-۲۲۸۷۲۸۱۸ – روابط عمومی تماس بگیرند.

فرهنگسرای ارسباران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر